Total War: Three Kingdoms’ta Çıkış Sonrası Eklentiler, Yamalar ve Modlama

Blog-Header-Image-1200-x-270_Post-launch-1024x230.jpg

Total War tarafından paylaşılan bu yazıda çıkış sonrası Three Kingdoms’ı nelerin beklediğine dair bilgiler veriliyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere çıkış günü yaklaştıkça bizler de stüdyoda daha çok heyecanlanmaya başlıyoruz.

Ve yine tahmin edebileceğiniz üzere Total War: Three Kingdoms bizim için çok önemli. Tüm oyunlarımız için bunu söyleyebiliriz ancak Three Kingdoms yaklaşık 6 sene sonra çıkaracağımız ilk tarihsel çağ oyunu olacak. Muhtemelen bildiğiniz üzere Total War’da farklı projelerde çalışan farklı ekiplerimiz var, bazı destek ekipleri (örneğin çizim ve ses) ekipler arasında gel gitler yapsa da ana ekibimiz Three Kingdoms üzerinde yaklaşık 5 yıldır çalışıyordu.

Total War: Three Kingdoms bu zamana en yüksek ön sipariş sayısına sahip oyunumuz.

Three Kingdoms sadece serimizin yeni bir oyunu değil, aynı zamanda Çin topraklarında geçen ilk oyunumuz olma özelliğini taşıyor. İngiltere’de yer alan bir stüdyo için bu büyük bir olay, keza kaynak materyali hakkını vererek yansıtmak oldukça güç. Ancak aynı zamanda çok ilginç ve kolaylıkla kendinizi bağlayabileceğiniz özel bir dönemden söz ediyoruz.

Üç Krallığın Serüveni eserinde kendi üzerimize düşeni yapacağımız bir oyun olarak yola çıksak da, bu süre zarfında ciddi destekler aldık. Tüm oyuncularımıza, özellikle Çin’deki oyuncularımıza yardımları için teşekkür etmek istiyoruz. Oyunun nasıl değerlendirildiğini yakından takip edip gerekli olması durumunda ufak değişiklikler yapacağız.

Eklentiler

Oyunlarımızda tecrübeli oyuncuların bileceği üzere çıkarttığımız oyunları yamalarla, bedava içeriklerle ve eklentilerle destekliyoruz. Total War: Three Kingdoms farklı olmayacak. Farklı bir ekip halihazırda Sarı Türban Eklentisi ve çıkış sonrası destek üzerinde çalışmalarda bulunuyor. Bu ekibimiz yıllar boyunca ana oyunlar için ek içerikler oluşturmuş, planlamış, tecrübeli bir ekip.

Eklentilerde Total War: Three Kingdoms’ta farklı bir yol izliyor olacağız, bunun sebebi hem Üç Krallık Serüveni’nin bize sunduğu heyecan verici fırsatlar, hem de oyuncularımızın daha büyük eklentilere olan isteği.

Total War: Three Kingdoms eklentilerinde “Chapter Pack” (Bölüm Paketi) adı verdiğimiz eklentiler olacak.

Üç Krallık Serüveninden farklı bölümleri ele alıp, farklı olaylar eşliğinde lordlar için farklı başlangıç noktaları oluşturacağız. Bu esnada bu bölümün havasını yansıtan yeni karakterler, mekanikler ve görevler eklendiğini göreceksiniz.

Her yeni bölümde yeni kahramanlar ve kötü adamlar göreceğiniz gibi, ana oyundan gelen bazı tanıdık yüzlerle de karşılaşacaksınız. Ancak tabi ki bu tanıdık yüzler bu bölümde hayatlarının farklı bir noktasındalar ve maceralarında farklı ihtiyaçlara ve hırslara sahipler.

Bölüm Paketlerinin boyut olarak Kültür Paketleriyle Senaryo Paketi arasında bir boyutta olmasını bekliyoruz. Çok sayıda yeni ülke ve her yeni ülke için kavramanız gereken yeni mekanikler bulunacak.

Umudumuz bu şekilde yeni bir oyuna başladığınız vakit Üç Krallık Serüveni’nin hangi bölümünden başlamak istediğinize karar vermeniz, birbirinden farklı heyecanlı senaryolar ve zorluklarla bu zamana kadar anlatılmış en özel destanlardan birini yansıtmayı amaçlıyoruz.

Yamalar

Dağıtımcımızın ve sizlerin desteği sayesinde oyunun çıkışını birkaç ay ileriye alarak istediğimiz parlatmayı yapabildik, birim kartı değişiklikleri ve birim boyutları gibi sizlerden gelen önerileri oyuna dahil edebildik.

Şu anda oyun gayet güzel bir noktada ve oyunun oynanabilirliği ile istikrarından memnunuz. Tabi ki bizim ne dediğimizin pek bir önemi yok, oyun çıktığı gibi milyonlarca oyuncunun oynamasıyla birlikte düzeltmemiz gereken şeyler elbet ortaya çıkacak.

Bu sebeple eklenti ekibinin yanı sıra ana ekipten gelen destekle çıkış sonrası gerekli güncellemeleri yapacağız.

Eğer çıkış sonrası oyunda herhangi bir sıkıntı yaşıyorsanız, buradan bize ulaşabilirsiniz:
https://www.totalwar.com/support/

Eğer herhangi bir hatayla karşılaştıysanız veya bir öneriniz varsa, buradan bize ulaşabilirsiniz:
https://forums.totalwar.com/categories/t…port-forum

Modlama

Total War: Three Kingdoms’ın çıkışı sonrası Assembly Kit’i oyunculara sunacağız. Oyunun veri tabanı yapısı beraberinde güncellenmiş araçlarla birlikte daha önceleri mümkün olmayan bazı modlama olanakları oluşturmuş durumda. Bu değişiklikler Kit’te beta test yapmış modcularımızı bir hayli heyecanlandırdı.

Assembly Kit veya Workshop çıkış itibariyle aktif olmayacak, keza oyuncuların modlardan kaynaklanabilen bazı hataları raporlamasının ilk yama dönemini negatif etkileyebileceğini düşünüyoruz.

Tüm CA ekibi olarak sizlere desteğiniz için teşekkür ediyoruz, umuyoruz bizlerle Three Kingdoms serüvenine çıkmaktan hoşnut kalacaksınız.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr