Total War: Three Kingdoms’ta He Yi

posterdesign_HE-YI-_01-1024x615.jpg

He Yi

  • Kahraman Sınıfı: Şifacı
  • Lakabı: Halkın Lideri

Her ne kadar herhangi bir eğitimden geçmemiş olsa da, He Yi halkı için en iyisini yapma peşinde olan karizmatik ve tutku dolu bir lider. Onun için her şeyden önemlisi halkın refahı.

Oynanış Stili

Bir şifacı olarak He Yi şehirlerinde nüfus artışını sağlayan ve kamu düzenini koruyan şifacılara yer verebilir. Bir şehri fethettikten sonra yaralılara yardımcı olması, muharebe sonrasında nüfusun daha hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlar. He Yi’nin başlangıç ordusu savunma ağırlıklı kılıç/kalkan kullanan birlikler olan Youxia birliklerini barındırıyor. Oyun ilerledikçe He Yi ile gürz ile yıkıcı saldırılar düzenleyebilen Arm of the Supreme Peace birliklerini açabileceksiniz.

posterdesign_HE-YI-_03-1024x557.jpg

Guanxi

He Man He Yi’ye biüyük bir sadakat besliyor. He Yi’den farklı olarak He Man çok iyi bir eğitim görmüş birisi, aynı zamanda mükemmel bir okçu. Sahip olduğu özellikler muharebelerde dost birliklerin gücünü yükseltebilir, düşmanın sayı avantajından yararlanamamasını sağlayabilir.

posterdesign_HE-YI-_04-1024x453.jpg

Başlangıç Konumu

He Yi oyuna dört bir yanı düşmanlarla sarılı bir biçimde başlıyor; Cao Cao, Yuan Shu, Liu Biao ve Sun Jian. Tüm bunlara rağmen Huang Shao da nispeten yakın bir coğrafyada, ideal bir ittifak adayı. He Yi ile oynarken bu bölgede tutunmakta zorlanabilirsiniz, bu sebeple değerlendirebileceğiniz bir ihtimal bir başka yere, belki de güneydoğuya kaçmak. Bu bölgede güçlenip tekrardan isyanın öncülüğünü elinize alabilirsiniz.

Senaryo İlerlemesi

He Yi şehirlerinde kamu düzenini ve nüfus artışını yükselten özel bir binaya ve nüfusun fazlalığına göre daha düşük birim bakım maliyeti ödemesini sağlayan bir senaryo bonusuna sahip. Bunlar onun hızlıca kendisine bir üs kurabilmesini ve güçlendikten sonra ekonomik avantaja sahip olmasını sağlıyor.

Oyunun erken döneminde hayatta kalabilmek He Yi ile oynarken karşılaşacağınız en büyük zorluk olacak. Bunu sağladıktan sonra diğer ülkelerin gözünde meşruiyet edinmek adına çabalamanız gerekiyor. He Yi cephelerden birini kapatmayı başarırsa diğer tarafa odaklanarak o bölgeye genişleyebilir. He Yi’nin şifacı binaları fethettikleri bölgelerin çok daha hızlı bir biçimde yaralarını sarmasını ve gelişmesini sağlar. Eğer rüzgarı arkasına almayı başarabilirse He Yi diğer ülkelerden daha geniş bir orduya daha düşük giderlerle besleyerek başkenti ele geçirmek üzere hamlesini yapabilir.

Ne tür oyunculara önerilir?

He Yi tipik bir Sarı Sarıklı savaş lordu, bu onun halkın durumunu yakından umursadığı anlamına geliyor. Büyük Barış dönemini bir gerçek haline getirmek adına elinden gelen her şeyi yapıp bu esnada gücünü halktan alan bir lider. Ancak her ne kadar He Yi’nin ana odak noktası halkın refah seviyesi olsa da, halkın gücünü arkasına aldığında sahip olduğu birim maliyet bonuslarıyla başıboş bırakılması durumunda korkulacak bir savaş lorduna dönüşebilir.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr