Total War: Warhammer 2 – The Queen & The Crone

Total War: Warhammer II için bugün duyurulan The Queen & The Crone eklentisi oyuna Karanlık Elfler ve Yüce Elfler için birbirine rakip 2 yeni Lord ekliyor, bu Lordları hem Eye of the Vortex senaryosunda hem de Mortal Empires senaryosunda seçebiliyorsunuz.

The Queen & The Crone ne ekliyor?

  • 2 yeni Lord.
  • Bu lordlarla bağlantılı yeni görev zincirleri.
  • Bu lordlarla bağlantılı yeni büyü eşyaları.
  • Bu lordlarla bağlantılı yeni yetenek ağaçları.
  • Yüce Elfler için yeni Hero türü.
  • Karanlık Elfler için yeni lord türü.
  • Her iki ırk için yeni birimler.
  • 16 elite Regiments of Renown.

2-ALARIELLE.jpg?t=1526568540

Alarielle the Radiant

Yüce Elflerin Averlorn ismindeki bir paktına liderlik yapan Allarielle gücünü doğanın kendisinden alıyor. Elf topraklarında seyahat ederken gittiği yerlere beraberinde neşe ve mutluluk getiren Alarielle, oyundaki bölgelerinizin kamu düzenini arttırırken yozlaşma değerini azaltıyor. Her şeye rağmen kendisi fani dünyanın kötülüklerinin pençesinde, dünyada Kaos yayıldıkça onun savaş gücünün de azaldığını farkedeceksiniz. Kaosla savaşarak Alarielle’nin ordularının tam potansiyaline ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Alarielle hem hayat büyüsüne hem de yüce büyülere erişime sahip karma bir büyücü. Oyunda kendisiyle Averlorn Yıldızı’nı ele geçirmeye çalışabilir, kendisine binek olarak farklı türde atlar ve hatta kartal edinebiliyorsunuz. Aynı zamanda Dryad, Treekin ve Treemen gibi doğanın güçlerine ordularınızda yer verebiliyorsunuz.

Alarielle aynı zamanda özel bir senaryo mekaniğine sahip, Defender of Ulthuan adı verilen bu mekanikle Yüce Elflerin merkezi ve uç topraklarını düşman işgalinden korumak Alarielle’nin görevi. Eğer Alarielle Ulthuan topraklarını savunamazsa Asur’un kendisine olan güvenini kaybedip pozitif etkileri kaybetmenin yanı sıra çeşitli negatif etkenlerle başetmek zorunda kalacak.

Alarielle Invocation of Lileath adı verilen özel bir ritüele sahip, bu ritüel Handmaiden, Sisters of Averlorn ve Dryad birimlerine çeşitli güçlendirmelerde bulunuyor.

3-SWORDOFKHAINE.jpg?t=1526568540

Crone Hellebron

Büyücü Kraliçe Hellebron özel bir Kara Elf ülkesi olan Har Ganeth güçlerine komutanlık ediyor. Kendisi oyunda periyodik olarak Death Night’ı çağırabilir, büyü güçlerini taze tutmak adına köle kurban edebilir. Eğer oyunda bu ‘festivalleri’ gerçekleştirmede başarısız olursanız Hellebron’un güçlerinin zayıflamaya başladığını farkedeceksiniz. Death Night’ın her çağırılışında etraftaki Kara Elfler Blood Voyage adı verilen bir ritüeli gerçekleştirip Crone Hellebron için ölüler ordusu çıkaracak.

Hellebron Witch Elves, Har Ganeth Executioners ve Sisters of Slaughter birimlerini çok daha ucuza kullanabiliyor. Bu birimleri aynı zamanda sahip olduğu özel yetenek ağacıyla güçlendirebiliyor. Kendisiyle Deathsword ve Cursed Blade isminde efsanevi silahları bulma yolculuğuna çıkabilir, kendisine binek olarak çeşitli atlar ve Manticore yaratıklar verebilirsiniz.

Hellebron aynı zamanda Sacrifice to Drakira adı verilen özel bir Kara Elf ritüeline sahip, bu ritüel aktifken Hellebron Yüce Elflere karşı savaşlarında bonus kazanıyor, Yüce Elflerle olan ilişkileri bozuluyor ve Death Hags ile Witch Elf birimleri çeşitli bonuslar ediniyor.

https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/apps/779880/ss_21b86e2ade20cf8589bc71b06b5a0776fb8c4072.1920x1080.jpg?t=1526568540

Yeni Birimler

Sisters of Averlorn (Alarielle)

Alarielle’nin en sadık savaşçıları olan Averlorn Kızkardeşleri çift role sahip savaşçılardan oluşuyor, bu birimler hem kılıç kullanımında hem de okçulukta çok iyi. Averlorn Yaylarıyla Magical Flaming saldırısı yapabiliyorlar ve tıpkı birçok Yüce Elf birimi gibi Martial Prowess bonusuna sahipler.

Shadow Warriors (Alarielle)

Düşman güçlerinin Shadow Warriors’a dair gördüğü ilk (ve genellikle son) şey üstlerine doğru gelen ok yağmurudur. Vanguard Deployment, Stalk ve sahip oldukları uzun menzilli yaylarla uzun bir süre boyunca tespit edilmeden hareket edebilir ve düşmanlarına gökten ölüm yağdırabilirler. Kendileri aynı zamanda Master Ambusher özelliğine sahiptir, bu özellikle arazi türü farketmeksizin düşmana doğru ateş ederken gizli kalabilirler.

Doomfire Warlocks (Hellebron)

Bu elit, büyülü süvariler çok hızlı hareket kabiliyetine sahip ve hem Magical hem de Poisonous saldırılar yapabilir. Kendileri Murderous Prowess bonusuna sahiptir ve Soulblight ile Lesser Doombolt olmak üzere 2 farklı Bound Spell kullanabilir.

Sisters of Slaughter (Hellebron)

Bu ölüm gladyatörleri çok güçlü Poisonous saldırılara sahiptir, aynı zamanda düşmanlarında Fear’e ssebep olurlar, Murderous Mastery’nin bir parçasıdırlar ve muharebede kaybediyorken Trial of Blades ile savaş yeteneklerini arttırabilirler.

Özel Hero: Handmaiden (Alarielle)

Handmaidenler Alarielle’nin sağ kolu olarak hareket ederler, yetenek ağaçlarında çok sayıda özel alanlara sahiptirler ve bu alanlar sayesinde diplomasi, ticaret vb. konulardaki etkileriyle savaş alanındaki dayanıklılıklarını arttırabilirler.

Özel Lord: Supreme Sorceress (Hellebron)

Hellebron ordularına komutanlık etmesi için yeni bir lord üretebilir, Supreme Sorceress adı verilen bu lordlar Fire, Dark, Shadows, Beast ve Death lore’larında büyüler yapabilirler. Names of Power ile yeni özellikler kazanabilir, çeşitli binekler elde edebilirler.

https://steamcdn-a.akamaihd.net/steam/apps/779880/ss_d86caa6db6058ed4074680be88ba152f9940a3bd.1920x1080.jpg?t=1526568540

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Osmanlı'ya Kanuni Sultan Süleyman Liderlik Ediyor #civ6 #civilizationvi https://t.co/QQQbj9vAVs
Europa Universalis IV'te Topluluktan Gelen Öneriler #2 #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/PjjTI7shCg

Strategyturk Flickr