Total War: Warhammer 2’de Curse of the Vampire Coast’a Dair

Görsel

Total War’dan Warhammer 2’nin yeni eklentisine yönelik bir soru cevap metni paylaşılmış.

 

Curse of the Vampire Coast ne zaman çıkıyor?

Eklenti 8 Kasım 2018’de çıkıyor, eğer Steam üzerinden ön sipariş ile satın alırsanız eklentiyi %10 ucuza elde edebilirsiniz.

Eklentiyle birlikte eklenen 4 efsanevi lord kim?

İlk tanıtılan efsanevi lord Luthor Harkon, diğer 3 lordu önümüzdeki günlerde tanıtacağız.

Bu efsanevi lordlar Vortex için mi savaşacaklar?

Vampire Coast ülkeleri Eye of the Vortex ve Mortal Empires senaryolarında oynanabilir olacak ancak Vortex ile ilgilenmiyorlar, kendilerinin başka amaçları mevcut.

Peki ya yeni birimler?

Curse of the Vampire Coast eklentisi Warhamemr fantastik muharebelerinde nadiren görülen bazı canavarların da yer aldığı yeni birimlere sahip olacak. Bu birimleri önümüzdeki günlerde ayrıntılı bir şekilde tanıtacağız.

Bu eklenti oyuna deniz muharebeleri eklendiği anlamına mı geliyor?

Hayır, şimdilik oyuna tam bir deniz muharebesi ekleme planımız yok ve açıkçası böyle bir ekleme bir DLC paketinden çok daha geniş bir çalışma gerektiriyor. Bu eklentiyle birlikte çıkan yama Total War: WARHAMMER II’ye 2 yeni muharebe türü ekliyor, ada savaşları ve Black Ark savaşları, bu savaşları deniz muharebelerinizde auto-resolve yerine tercih edebiliyorsunuz.

İki ordu denizde karşılaştığında eskiden de olduğu üzere autoresolve yapmayı tercih edebilir veya muharebeyi kendiniz yönetmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer kendim yöneteceğim diyorsanız gemilerdeki tüm ordular yakındaki bir adaya çıkartma yapıp karşılaşıyor ve bu muharebeyi normal bir kara savaşıymış gibi yönetebiliyorsunuz. Bu sistemi daha makul kılmak için oyuna çeşitli ada haritaları ekledik, bu ada haritalarının kendilerine has coğrafi özellikleri mevcut.

Bu durum Black Arklar için de geçerli, saldırırken veya savunurken Black Ark’ın Dark Elf mimarisi eşliğinde muharebeler yapmanız mümkün. Bu muharebe türleri modlama topluluğuna aşina gelebilir, geçtiğimiz hafta Maruka ve Marthenil tarafından yapılan buna benzer bir modu gördüğümüzde şaşırdık ve açıkçası etkilendik.

Kendileriyle iletişime geçip resmi bir yamayla oyuna benzer bir şey eklemeyi düşündüğümüzü belirttik, kendi çalışmalarından herhangi bir unsur alma gibi bir niyetimiz yok ancak bu yazı aracılığıyla kendilerinden de bahsetmeyi uygun gördük. Bu arkadaşların yaptığı moda aşağıdan erişebilirsiniz:

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1524091553

Modcularımızla yakından çalışıp bu şekilde benzer içerikler üzerinde çalışmamak için elimizden geleni yapacağız.

Curse of the Vampire Coast’la birlikte ücretsiz bir yama çıkacak mı?

Curse of the Vampire Coast’ı satın almasanız bile korsan kaptanları ve güçleri oyunlarınızda yapayzeka kontrolünde bulunacak, bu yeni etkenlerin oyununuza yeni bir tat katacağını düşünüyoruz. Buna ek olarak Mortal Empires senaryosunda Vampire Counts ülkesi için yeni mekanikler ve yeni yetenekler içeren bir yama çıkartacağız.

Son olarak gelecekte sizleri Eye of the Vortex ve Mortal Empires2ta kullanabileceğiniz ücretsiz yeni bir efsanevi lord eklentisi bekliyor, takipte kalın.

Vampir Kıyısı için oldukça uğraşılmış gibi, yaptığınız çalışmadan biraz bahseder misiniz?

Eye of the Vortex senaryosu için Lustria üzerinde ilk araştırmalarımızı yapmaya başladığımız zamandan beri Vampir Kıyısından oldukça etkilenmiş durumdayız. Total War: Warhammer serisine aktardığımız tüm ırklar gibi ilk olarak bu yeni ırkın birimlerinin nasıl olması gerektiğini tasarlamaya başladık, tabi bu tasarlanan birimlerin oyundaki mevcut diğer ırklardan farklı olması gerekiyor. Bunu sağlamak için orijinal çalışmaların yanı sıra  Monstrous Arcanum kitabından ve Dreadfleet oyunundan yararlanarak bu yeni ırkın ana hatlarını çizdik. Games Workshop ile yakından çalışarak birimlere hayaletvari yaratıklar ve Warhammer’ın fantastik denizlerinin derinliklerinde tekrardan canlandırılmış canavarlarla süsledik.

Bu yeni ırkın senaryo mekanikleri için de benzer bir yol izleyip Warhammer kitaplarına ve diğer içeriklere daldık. Tabi ki gerçek dünyadaki korsancılığın tarihi de etkileyici bir faktör oldu ve bu bilgileri Warhammer dünyasının kendisine has yapısıyla harmanlayıp Vampir Kıyısının kendisine has hikayesine bağlı kalarak ortaya yeni mekanikler çıkarttık.

Vampire Coast macOS ve Linux için çıkacak mı?

8 Kasım’da değil ancak Feral Total War: Warhammer II’yi macOS ve Linux için hazırladıktan sonra bu eklenti de bu işletim sistemlerinde oynanabilir olacak.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Sarpedon #totalwar https://t.co/vsSA5MBl8h
Europa Universalis IV'te Güneydoğu Asya Anakarası #eu4 https://t.co/sT6c45H1GI

Strategyturk Arşiv