Total War: Warhammer 2’de Potion of Speed Yaması

Potion of Speed yaması, The Shadow & The Blade eklentisi ile birlikte oyuna geldi. Yama; denge değişiklikleri, bug düzeltmeleri, bazı özellik değişiklikleri ve Eye of Vortex ile Mortal Empires seferleri için yaşam kalitesi değişiklikleri içeriyor.

The Shadow & The Blade’i sayın almamış olsanız bile Deathmaster Snikch ve Malus Darkblade’in yönettiği Hag Graef ve Eshin Klanı fraksiyonları seferlerinize potansiyel dostlar yada düşmanlar olarak eklenecek.

Bazı Lordlar için gelen Efsanevi Lord görsel yenilemesi:


20/12/2019 Tarihli Yama

Son güncellemeden kaynanaklanan savaş yapma konusundaki sıkıntıları gidermek için yeni bir beta yaması geliyor. Bu yama tatil süresince oyuncuların daha hızlı savaşlar yapabilmelerini sağlayacak. Ayrıca yama süresince doğru belirlemeleri yapabilmek için skor tablolarını sıfırlayacak.

Bu yamada başka değişiklik olmaması sebebiyle yalnızca hızlı savaşlar yapmak istiyorsanız bu yamayı yüklemeniz önerilmekte.

Betaya katılmak için:

 1. Steam kütüphanenizden Total War: WARHAMMER II’ye sağ tıklayın ve Özelliklere girin.
 2. Özelliklerden üstteki Betalar sekmesine geçin.
 3. Listeden “warhammerii_1.8.2” seçin.
 4. Beta yüklenecektir.

Tur Geçirme Süresi Düşüşü

Bu yamanın en önemli değişikliklerinden biri YZ’nın tur geçirildikten sonra karar vermesi hususunda ve sefer oynanış sistemleri konusunda gerçekleştirilen optimizasyonlar. Bu değişiklikler tur geçirme tuşuna bastıktan sonra her fraksiyonun turunda beklediğiniz süreyi azaltıyor. Bu optimizasyon tüm sistemlerde süreyi azaltıyor olsa da sistemden sisteme tur geçirme süresinin düşüşü farklılık gösterebilir.

Fraksiyon İsim Değişiklikleri

Oyunun ilk dönemlerinde “Cüceler” fraksiyonunun tek Cüce fraksiyonu olması gibi sebeplerden dolayı Warhammer I ile Warhammer II arasında fraksiyon adlarında değişiklik bulunmaktaydı. Bu sebeple Yeni ve Eski Dünya fraksiyonları bu yamayla birlikte artık ırklarının isimlerini değil kendilerine özel fraksiyon isimlerini taşıyacaklar.

Değişiklikler:

  • İmparatorluk → Reikland
  • Cüceler → Karaz-a-Karak
  • Yeşil Derililer→ Black Crag
  • Vampir Kontları → Sylvania
  • Vampir Kıyısı→ The Awakened
  • Bretonya→ Couronne
  • Orman Elfleri → Talsyn
  • Norskalar → World Walkers

Gotrek & Felix

  • Gotrek ve Felix artık İkmal Hatlarından muaflar. Eğer diğer Lordlar yerlerine geçerlerse İkmal Hatları yeniden devreye giriyor.
  • Gotrek’in tüm tecrübe kazanımlarını diğer generallere paylaştırmasını sağlayan yeni bir etki eklendi.
  • Süreleri 30 tura çıkarıldı.
  • Gotrek ve Felix için yeni ikonlar ve birim kategori açıklamaları eklendi.
  • Oyuncu bedava eklentiye sahip olmamasına rağmen Gotrek ve Felix’in önceki YZ sahipleri öldükten sonra oyuncunun ülkesine gelmesine sebep olan bir sorun giderildi.
  • Oyuncu bedava eklentiye sahip değilken artık Gotrek ve Felix’in fraksiyonlarını terk ettiklerine dair bildirim gelmeyecek.

Yama bu değişikliklerin yanında birçok bug düzeltmeleri ve denge değişiklikleri içeriyor.

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Modlanabilirlik #crusaderkings3 https://t.co/F94RUakQBk
Europa Universalis IV'te Malakka, Açe ve Brunei İçerikleri #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/CB2YhuvfVT

Strategyturk Arşiv