Total War : Warhammer : Cüce Binaları Tanıtıldı


Cüce topluluklarında loncaların büyük etkisi vardır. Neredeyse her şey için bir lonca bulunur, değer taşıyan küçük ürünler üreten zanaatkar loncalarından tutun da mücevher kesim loncalarına kadar cüceler çok sayıda mühendis ve zanaatkara sahiptir. Bu loncaların binalarını da oyun içerisinde inşaa edebileceksiniz ve loncaların alanlarına göre genellikle ekonomik ve askeri olmak üzere bonuslar elde edebileceksiniz.

İş savaşmaya gelince cücelerin zayıf olduğu tek bir konu var, atlılar. Tabi ki kimse bu gerçeği onların yüzüne söyleyecek kadar cesur veya aptal değildir, ancak bu zayıflıkları bina şemalarına da yansıyor. Atlı birim üreten bina yerine 3 farklı yaya binasına sahipler, bu birimler Cüce Savaşçıları, Madenciler ve Uzunsakallılar. Aynı zamanda elit yaya birimleri Demirkıranlar, Baltacılar ve Avcılar olmak üzere daha üst seviye sayılabilecek birimlere de sahipler. Cücelerin avantajlı olduğu bir diğer alan ise tabi ki mancınık benzeri savaş aletleri ve topçular.

Daha ilkel kalan orklardan farklı olarak cüceler üst seviye birimleri üretirken 2 binaya ihtiyaç duyuyorlar. Örneğin Demirkıran birimleri üretmek istiyorsanız hem üretim binasını gerekli seviyeye çıkartmanız hem de özel olarak Gromril zırh binasını üretmeniz gerekecek. Eğer en üst seviye zırh binasına sahipseniz en basit birimleriniz bile muhteşem silahlara sahip olacak ve ağır zırha sahip olan düşman birliklerine çok büyük zararlar verebilecek.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Askeri Birlik Türleri #imperator #rome https://t.co/GxINjVU7rM https://t.co/lHJCjEtdha
Anno 1800'de Ada Oluşturma #anno1800 https://t.co/7DHtiPXcU3 https://t.co/IQcC0vsBgb

Strategyturk Flickr