Total War : Warhammer : Cüce Binaları Tanıtıldı


Cüce topluluklarında loncaların büyük etkisi vardır. Neredeyse her şey için bir lonca bulunur, değer taşıyan küçük ürünler üreten zanaatkar loncalarından tutun da mücevher kesim loncalarına kadar cüceler çok sayıda mühendis ve zanaatkara sahiptir. Bu loncaların binalarını da oyun içerisinde inşaa edebileceksiniz ve loncaların alanlarına göre genellikle ekonomik ve askeri olmak üzere bonuslar elde edebileceksiniz.

İş savaşmaya gelince cücelerin zayıf olduğu tek bir konu var, atlılar. Tabi ki kimse bu gerçeği onların yüzüne söyleyecek kadar cesur veya aptal değildir, ancak bu zayıflıkları bina şemalarına da yansıyor. Atlı birim üreten bina yerine 3 farklı yaya binasına sahipler, bu birimler Cüce Savaşçıları, Madenciler ve Uzunsakallılar. Aynı zamanda elit yaya birimleri Demirkıranlar, Baltacılar ve Avcılar olmak üzere daha üst seviye sayılabilecek birimlere de sahipler. Cücelerin avantajlı olduğu bir diğer alan ise tabi ki mancınık benzeri savaş aletleri ve topçular.

Daha ilkel kalan orklardan farklı olarak cüceler üst seviye birimleri üretirken 2 binaya ihtiyaç duyuyorlar. Örneğin Demirkıran birimleri üretmek istiyorsanız hem üretim binasını gerekli seviyeye çıkartmanız hem de özel olarak Gromril zırh binasını üretmeniz gerekecek. Eğer en üst seviye zırh binasına sahipseniz en basit birimleriniz bile muhteşem silahlara sahip olacak ve ağır zırha sahip olan düşman birliklerine çok büyük zararlar verebilecek.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

StarCraft: Remastered - Soru Cevap #StarCraftRemastered https://t.co/1xtkENCNIh https://t.co/WituPqumoR
StarCraft: Remastered Duyuruldu #StarCraftRemastered https://t.co/xEPhcsprPw https://t.co/xlrAoe8lPQ

Strategyturk Flickr