Total War: WARHAMMER – Elf Konseyi

Ağaç Elfleri Athel Loren’de yeni bir hayata başlamak için Ulthuan’daki evlerini terketmiş olabilirler, ancak bu onların elf olmaktan vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Onlar da tıpkı diğer Elfler gibi çevik bir zekaya sahip, hiyerarşiye önem veriyor ve aristokrasiyi fazlasıyla önemsiyorlar. Total War: WARHAMMER’da bu özellikleri Elf Konseyi mekaniği ile oyuna yansıtılıyor.

İmparatorlukla olan oyunlarınızdaki Offices panelinden farklı olarak Ağaç Elfleri çeşitli seviyeye geldiklerinde doldurabildikleri çeşitli pozisyonlara sahipler. İşin ilginç kısmı, seçtiğiniz efsanevi lorda göre bu pozisyonlar da farklılık gösteriyor.

Eğer efsanevi lord olarak Orion’u seçerseniz Elf Konseyi üzerinde bir otoriteye sahip olacaksınız ve generalleriniz bu konseydeki pozisyonlara gelecek. Eğer antik ağaç adam Durthu ile oynarsanız bu sefer ormandaki ruhları kontrol edebilen bir tür aristokrasiye sahip olacaksınız ve burada Elf Konseyinden daha farklı bonuslara sahip olabileceksiniz. Bu yazımızda Elf Konseyinden bahsedeceğiz.

Ağaç Elfleriyle olan oyununuzda verdiğiniz kararların önemi çok büyük. Örneğin lordların yetenek ağaçlarında yakın dövüşe mi odaklandığınız yoksa menzilli birimlere mi öncelik tanıdığınız muharebelerde çok büyük bir öneme sahip oluyor. Aynı zamanda sahip olduğunuz Amber’i nasıl harcadığınıznı da büyük önemi var, çünkü elde edebileceğiniz Amber miktarı kısıtlı.  Tüm bu örneklerdeki gibi Elf Konseyinde de mesele sizin kararlarınızda bitiyor.

Senaryoya başladığınızda Elf Konseyinde 3 adet boş pozisyon göreceksiniz: Protector of the Oak, Elder Speaker ve King in the Wood. King in the Wood pozisyonuna sadece Orion gelebiliyor, 10. seviyeye ulaşan herhangi bir lord Protector of the Oak olabiliyor, bu da onun forest spirit birimlerine bonus sağlıyor, düşman kahramanların yaptıklarının başarısızlıkla sonuçlanma şansını arttırıyor ve ağaç adamları daha ucuza ordusuna katmanızı sağlıyor. 15. seviyeye geldikten sonra istediğiniz herhangi bir lordu Elder Speaker olarak atayabilirsiniz, bu da onun aura’sını güçlendiriyor, ordusundaki askerlerin tecrübe puanını arttırıyor ve ülke genelinde etkili ticaret bonusu sağlıyor.

Bu 3 pozisyon dışında 4 pozisyon daha mevcut ancak bu pozisyonlar çeşitli konsey binalarının inşa edilmesiyle açılıyorlar.

Görsel

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

StarCraft: Remastered - Soru Cevap #StarCraftRemastered https://t.co/1xtkENCNIh https://t.co/WituPqumoR
StarCraft: Remastered Duyuruldu #StarCraftRemastered https://t.co/xEPhcsprPw https://t.co/xlrAoe8lPQ

Strategyturk Flickr