Total War: WARHAMMER – Elf Konseyi

Ağaç Elfleri Athel Loren’de yeni bir hayata başlamak için Ulthuan’daki evlerini terketmiş olabilirler, ancak bu onların elf olmaktan vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Onlar da tıpkı diğer Elfler gibi çevik bir zekaya sahip, hiyerarşiye önem veriyor ve aristokrasiyi fazlasıyla önemsiyorlar. Total War: WARHAMMER’da bu özellikleri Elf Konseyi mekaniği ile oyuna yansıtılıyor.

İmparatorlukla olan oyunlarınızdaki Offices panelinden farklı olarak Ağaç Elfleri çeşitli seviyeye geldiklerinde doldurabildikleri çeşitli pozisyonlara sahipler. İşin ilginç kısmı, seçtiğiniz efsanevi lorda göre bu pozisyonlar da farklılık gösteriyor.

Eğer efsanevi lord olarak Orion’u seçerseniz Elf Konseyi üzerinde bir otoriteye sahip olacaksınız ve generalleriniz bu konseydeki pozisyonlara gelecek. Eğer antik ağaç adam Durthu ile oynarsanız bu sefer ormandaki ruhları kontrol edebilen bir tür aristokrasiye sahip olacaksınız ve burada Elf Konseyinden daha farklı bonuslara sahip olabileceksiniz. Bu yazımızda Elf Konseyinden bahsedeceğiz.

Ağaç Elfleriyle olan oyununuzda verdiğiniz kararların önemi çok büyük. Örneğin lordların yetenek ağaçlarında yakın dövüşe mi odaklandığınız yoksa menzilli birimlere mi öncelik tanıdığınız muharebelerde çok büyük bir öneme sahip oluyor. Aynı zamanda sahip olduğunuz Amber’i nasıl harcadığınıznı da büyük önemi var, çünkü elde edebileceğiniz Amber miktarı kısıtlı.  Tüm bu örneklerdeki gibi Elf Konseyinde de mesele sizin kararlarınızda bitiyor.

Senaryoya başladığınızda Elf Konseyinde 3 adet boş pozisyon göreceksiniz: Protector of the Oak, Elder Speaker ve King in the Wood. King in the Wood pozisyonuna sadece Orion gelebiliyor, 10. seviyeye ulaşan herhangi bir lord Protector of the Oak olabiliyor, bu da onun forest spirit birimlerine bonus sağlıyor, düşman kahramanların yaptıklarının başarısızlıkla sonuçlanma şansını arttırıyor ve ağaç adamları daha ucuza ordusuna katmanızı sağlıyor. 15. seviyeye geldikten sonra istediğiniz herhangi bir lordu Elder Speaker olarak atayabilirsiniz, bu da onun aura’sını güçlendiriyor, ordusundaki askerlerin tecrübe puanını arttırıyor ve ülke genelinde etkili ticaret bonusu sağlıyor.

Bu 3 pozisyon dışında 4 pozisyon daha mevcut ancak bu pozisyonlar çeşitli konsey binalarının inşa edilmesiyle açılıyorlar.

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Sözleşme ve Müzakere #ck3 https://t.co/Sch2nMe3gB
Total War Saga: TROY'da Agamemnon #totalwar https://t.co/0uBsowgxes

Strategyturk Arşiv