Total War: Warhammer II – Curse of the Vampire Coast

Total War: Warhammer 2 için Curse of the Vampire Coast eklentisi 8 Kasım’da çıkıyor.

Lustria’ya gece çöküyor. Beklemekte olduğun rıhtımda karşında gittikçe çoğalan sis tabakasına karşı gözlerini kısarak bakarken etrafı dikkatlice dinlemeye başla. Arkandaki ormandan gelen sesler gittikçe azalıyor ve o seslerin yerine küflenmiş bir gemi direğine çarpmakta olan teçhizatların sesleri yükselmeye başlıyor. Sesler yükseldikçe bu seslere yarı-ağıt yarı denizci şarkısı mırıldanmakta olan binlerce nefessiz ses de eşlik ediyor. İçerisinde olduğunuz dehşet karşınızdaki kasveti ortadan kaldırırken artık neyle karşı karşıya olduğunuz gün gibi ortada: Hayalet rüzgarlarıyla hareket etmekte olan Vampir Kıyısının çürümüş gemileri! Arkana bakmadan kaç! – hızlıca. Çünkü yapabileceğin başka bir şey yok.

Lustria’nın doğu kıyısına çıkmış olan isim ölümsüz Lord Luthor Harkon’du, bu olayın ardından ölüler bu topraklara yerleşmiş, iç kademelerdeki ormanlara keşifler düzenlenmiş ve okyanusun diğer yakasına geçerek korsanlık yapmışlardır. Çılgın Arch-Commodore Harkon silahlar taşıyan zombi mürettebatlara, vampir muhafızlara ve diğer ölümün güçlerine hükmeden yegane isim değil. Diğer korsan lordları kendilerine has filolara ve sonsuza dek kendilerine hizmet edecek hizmetkarlara sahip.

Bu tiranlar kan ve altın arayışında denizde dolaşken Ulthuan’ın vortex’i her geçen gün zayıflıyor. Denizin derinliklerinde yer alan Yıldızmetal Zıpkın en güçlü Merwyrm’e bile boyun eğdirebilecek güçte!

Curse of the Vampire Coast aşağıdaki unsurları içeriyor:

  • 4 yeni efsanevi lord.
  • Yeni büyü okulu.
  • Yeni senaryo mekanikleri.
  • Her efsanevi lord için özel geliştirilebilir gemiler.
  • 8 yeni Regiments of Renown.
  • Vampir Kıyısı lordları için özel teknoloji ağacı.
  • Amiralleriniz için özel filo makamları.
  • Yeni birimler.

Vampir Kıyısı ülkeleri Eye of the Vortex ve Mortal Empires senaryolarında oynanabiliyor ancak Great Vortex’le pek ilgilenmiyorlar, daha çok kendilerine has bazı hedefleri mevcut.

Eklentinin steam sayfası için tıklayın.
Eklentinin duyuruluş fragmanı için tıklayın.
Eklentiye dair soru cevap konusu için tıklayın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Bizans'a 2. Basil Liderlik Ediyor #civ6 https://t.co/rAMdGCour5
Stellaris'te Ölüm Kültü #stellaris https://t.co/5LTRiwGrIV

Strategyturk Arşiv