Warhammer II – Mortal Empires’a Dair Bilgi

WH2_FLC_Array.png

Total War: Warhammer Üçlemesi kapsamında her oyun kendine has bir senaryoya sahip olsa da, Total War: Warhammer üçlemesinin ana amacı olarak Warhammer evreninin fantastik savaşlarını olabildiğince ayrıntılı bir şekilde betimlemek. Mortal Empires eklentisi The Old World ile Eye of the Vortex senaryolarını tek bir senaryo altında birleştirecek. Lustria’dan Southlands’a, Naggaroth’tan Ulthuan’a kadar devasa bir oynanış alanı sunacak. Bu senaryolar ayrı olarak oynanmak üzere oluşturuldukları için şekil olarak da birbirine uyumlu değiller dolayısıyla ekstradan çalışmalar yapılması gerekiyor, ayrıca Vortex hikaye mekanikleri bu yeni senaryoda geçerli olmayacak. Tüm oynanabilir ırklarla kıtalar arasında hakimiyeti sağlamaya çalışacaksınız.

Üçlemenin sonunda oyuncular tarafından oynanabilir 5 senaryo olması planlanıyor:

  • The Old World (Warhammer 1)
  • Eye of the Vortex (Warhammer 2)
  • Mortal Empires (Warhammer 1 ve 2’yi birleştiren)
  • Warhammer 3
  • Devasa Senaryo* (Warhammer 1, 2 ve 3’ü birleştiren)

* henüz isim bulamadık.

Mortal Empires ile birlikte oyunda 25 farklı başlangıç pozisyonuna sahip 35 legendary lord bulunacak.

DLdSlvnW4AEsYDo.jpg

Mortal Empires senaryosu Old World’un iki katı büyüklüğünde, ancak tekrardan bu senaryonun Old World ve New World haritalarını yanyana koymayla oluşturulduğunu sanmayın, bunu iki kıtayı da kapsayan yeni bir harita gibi de düşünebilirsiniz. Moral Empires’ta 295 şehir ve 117 ülke bulunuyor.

Mortal Empires 26 Ekim 2017’de Steam üzerinden indirilebilir olacak.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'da Yapayzeka ve Performans Geliştirmeleri #hoi4 https://t.co/zpJYgvnGDa https://t.co/ULgXpShK09
Steel Division: Normandy 44 Geliştiricileri Greve Başladı #steeldivision https://t.co/s4M18o1Ayc https://t.co/piLdb3hWhE

Strategyturk Flickr