Warhammer II – The Shadow and The Blade’e Dair Soru Cevap

Bu yazıda Warhammer II için gelen The Shadow and The Blade eklentisi hakkında bilgi verilirken sıkça sorulan sorular da yanıtlanıyor.

 

The Shadow & The Blade; Total War: Warhammer II için gelen, Malus Darkblade ve Deathmaster Snikch’i içeren en yeni Lord Paketi. Her iki Efsanevi Lord da kendine has fraksiyon mekanikleri, görev ağaçları, efsanevi eşyalar, yetenek ağaçları, birimler ve Yeni-Eski Dünyalar için sefer hikayeleri ile bilikte geliyor.

The Shadow & The Blade şunları içeriyor:

  • Zengin bir temaya sahip kendi fraksiyonlarını yöneten iki özel Efsanevi Lord: Kara Elflerden Hag Graef fraksiyonu yöneten Malus Darkblade ve Skaven’lerin Eshin Klanını yöneten Deathmaster Snikch.
  • Kara Elfler ve Skavenler için yeni güçlü birimler ve kahramanlar: Hag Graef’in sadistik savaş çığırtkanları için Lethal chariots ve pain-wracked Medusae birimleri. Eshin Klanının suikastçilerden esinlenmiş birimleri için ise kurnaz görünmezlik büyüsü ve ilüzyon silahlarıyla bezenmiş ölümcül görünmez piyadeler.

The Shadow & The Blade ne zaman çıkacak?

The Shadow & The Blade 12 Aralık 2019’da çıkacak.

Çıkış öncesi satın alımına indirim var mı?

Steam üzerinden çıkış öncesi alımlarda %10 indirim alırsınız.

Yeni Efsanevi Lordlar, Eye of the Vortex ve Mortal Empires Seferlerinde de oynanabilir olacaklar mı?

Evet, The Shadow & The Blade hem Eye of the Vortex’te hem Mortal Empires’da oynanabilir olacak. Ayrıca seferde, özel savaşlarda ve diğer savaş modlarında da oynanabilir olacak

The Shadow & The Blade’de hangi birimler olacak?

The Shadow & The Blade’de Kara Elfler için şu birimler var: Scourgerunner Chariots, Bloodwrack Medusas ve Bloodwrack Shrines.
Skavenler için ise şu birimler açılacak: Eshin Triads, Poisoned-Wind Mortars, and Warp-Grinder Weapon Teams.

Malus Darkblade, The Shadow & The Blade’de hangi mekanikler ile birlikte gelecek?

Malus Darkblade aşağıdakı yeni mekanikler ile birlikte gelecek:

ZİHİN KONTROLÜ
Tz’arkan’ın zihin kontrolüne karşı koymak üzere Malus, Daemon’un zihni üzerindeki etkisini yavaşlatmak için sürekli bir iksir içmek zorundadır. İksir içmek pahalı olsa da Malus, efendisi Malekith’e Vortex’i kontrol etme planında yardım ederse, Malekith bu iksiri temin etmekten memnuniyet duyar.

Drinker of Worlds’ün, onun zihnini kontrol etmesine izin vermenin sebep olacağı apaçık tehlikenin yanında savaştaki bazı durumlarda Malus’un anlık olarak zihin kontrolüne izin vermesi zaten efsanevi boyuttaki kötülüğüne kötülük katarak fayda da sağlayabilir. Ancak görünüşte bitmeyen güç kaynağı olarak gözüken bu bağımlılığı kontrol etmek Malus’a sefer boyunca, ruhunun kontrolünü geri eline almak için umutsuz bi mücadele vermesine de sebep olmakta.

DARKBLADE’İN DESTEK ORDUSU
Malus oyuna yüce Hag Graef şehrine sahip olarak başlar. Ayrıca dünyanın öbür ucunda Black Ark tarafından desteklenen bir destek ordusuna da sahiptir.

Sefer’in başlangıç safhalarında oyuncu, Hag Graef’in kontrolünü elinde tutmak ile yüksek bir meblağ karşılığında şehri vermek konusunda bir ikilem ile karşı karşıya kalmaktadır.

Darkblade’in reddetmeyi zor bulduğu bu teklif sonrasında oynanışı değiştiren iki farklı sefer başlangıcı üzerinde seçim yapmanız gerekmekte.

TZ’ARKAN’IN FISILDAYIŞLARI
Malus Darkblade, Daemon Tz’arkan’ın uğursuz vahşeti tarafından desteklenen niteliklerden olan nefret ve acımasızlığın şekil bulmuş halidir. Malus kendi içerisinde Daemon ile savaş verirken, Daemon ona akla gelmeyecek katliamlar ve zalimlikler yapması konusunda etkilemeye çalışacaktır. Yeni görev sisteminin bir parçası olarak; Malus, Daemon’un karanlık fısıldayışlarını takip ederek karşılığında eşyalar, takipçiler ve diğer hazineler olmak üzere özel ve kayda değer ödüller kazanabilir.

Artık oyunda dönüşüm yetenekleri olduğuna göre Kadon’un Dönüşümünü de yeniden gözden geçirecek misiniz?

Bunu düşündük. Ancak dönüşümler savaş sonuna kadar sürüyor. Bu yüzden Lore of Beasts’i, Feral Manticore ile değiştirmenin oyunun şu anki metasına uygun iyi bir değişim olacağı konusunda pek emin değiliz. Bu yüzden bu büyünün aynı şekliyle kalmasına karar verdik.

Deathmaster Snikch, The Shadow & The Blade’de hangi mekanikler ile birlikte gelecek?

Deathmaster Snikch aşağıdakı yeni mekanikler ile birlikte gelecek:

KARANLIK BAĞLANTILAR
Deathmaster Snikch ve ajanları, çoklarının yapamayacağı ajan işlerini yapmaya kabil dünyanın en korkulan gizli istihbaratçılarıdır. Eshin karakterlerinden herhangi birini kullanarak Eshin Klanı, sefer haritasındaki rakiplerine karşı %100 başarı ihtimaline sahip ancak eylemi gerçekleştiren ajanın geri dönene kadar sefer esnasında kullanılamamasına sebep olan çeşitli Karanlık Bağlantılar eylemlerinde bulunabilir. Eylemler basit eşya yada para hırsızlıklarından, casusluğa, isyana sebebiyet vermeye ve suikaste kadar geniş bir çeşitliliğe sahip. Deathmaster’ın bizzat kendisi ise büsbütün bir şehri yakma yetisine sahip!

ULU KLAN MUKAVELELERi
Onüçlerin Konseyindeki Skavendom’un görünmez liderleri birbirlerini devre dışı bırakma ve sırttan bıçaklama derdinde. Ciddi, dikkat gerektiren bir sorun vuku bulduğunda Ulu Klanlar, Eshin Klanına pis işlerini yaptırmak istiyor. Bu Klan Mukaveleleri, Eshin Klanının; para, gıda ve klanlar arasında saygınlık kazanmasını sağlamakta. Bu sayede de çeşitli bonuslar elde edilebilir ve Ulu Klanların özel birimlerinin ücretlerinde düşüş sağlanabilir.

The Shadow & The Blade için bir Eski Dünya güncellemesi de çıkacak mı?

Bu yamayla birlikte Eski Dünya güncellemesi olmayacak. Ancak çıkması yaklaştığında daha fazla bilgi vereceğimiz bir yama gelecek.

DLC ile birlikte çıkacak olan bedava içerik ne?

The Shadow & The Blade ile birlikte Bretonnia için Efsanevi Lord Repanse de Lyonesse FLC olarak gelecek. Daha fazla bilgi yakında verilecek.

Bedava içerik ne zaman erişilebilir olacak?

The Shadow & The Blade’in çıktığı tarihte yani 12 Aralık 2019’da.

The Shadow & The Blade macOS ve Linux için de erişilebilir olacak mı?

The Shadow & The Blade’in çıkmasından kısa bir süre sonra macOS ve Linus için de gelecek.

Yazar: Emre Aytaç

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Crusader Kings III'te Modlanabilirlik #crusaderkings3 https://t.co/F94RUakQBk
Europa Universalis IV'te Malakka, Açe ve Brunei İçerikleri #eu4 #europauniversalis4 https://t.co/CB2YhuvfVT

Strategyturk Arşiv