Age of Empires IV’te Fransızlar

Görsel

Süvarileriyle bilinen Fransızlar, zırhlı şövalyeleri ve hücumları muharebenin seyrini değiştirebilecek korkutucu bir ordudur. Age of Empires IV’teki Fransız uygarlığı 840-1559 yılları arasını kapsıyor ve zorlukları aşarak refaha eren bir Orta Çağ Fransa’sını temel alır. İstilaların, salgınların ve isyanların üstesinden gelen Fransa kuvvetli bir modern ulus olarak belirdi. Fransız uygarlığıyla oynarken şövalyelik ve onurlu savaşın çağından Jeanne d’Arc ve Fransa’nın en karanlık zamanına ve de top ateşinin kükremesiyle ulusu kurtarabilen disiplinli bir düzenli ordunun kuruluşuna tanıklık edeceksiniz.

Fransız uygarlığının gücü dehşet verici şövalye orduları, barultu kuşatma silahları ve ticaret avantajlarında yatar. Fransız Trader’larının ihtiyaç duyulan her kaynağı geri getirme yeteneği, özellikle de kaynak kıtlığı durumunda fazlasıyla değer kazanır. Fransız süvari hücumları düşman hatlarını kırabilir ve bonus hasar verebildiğinden vurkaç taktikleri için birebirdir. Fransız birimleri aynı zamanda çeşitli geliştirmelere de erişim sağlar, bu geliştirmeler yalnızca beliri Fransız birimleri için mevcut olan sağlık ile savunma bonusları arasında değişiklik gösterir. Fransızlara özel Nüfuz sistemi vardır, Keep’in etrafındaki Archery Range ve Stable birimleri daha az maliyetlidir. Town Center’ları her çağ daha da hızlı birim üretebilir, ekonomilerini hızlandırmada önemli bir avantajdır.

Özel Birimler

Görsel

Royal Knight

Royal Knight Fransız uygarlığının ağır zırhlı şövalyesidir ve korku uyandıran bir hücum yeteneği vardır.

Görsel

Arbalétrier

Arbalétrier kuvvetli bir menzilli birimdir ve Pavise adlı özel bir yeteneği vardır, bunu kullanarak menzilli savunması için kalkan yerleştirebilir.

Görsel

Cannon

Cannon Fransızlara özel hareketli bir barutlu kuşatma silahıdır. Bombard’ın aksine toparlanması ve kurulması gerekmez.

Çağlar

Görsel

1. Çağ

Fransız uygarlığı 1. çağda ekonomisini inşa eder. Bu çağda ekonomik teknolojiler daha ucuzdur ve kaynak teslim binaları -Mill ve Gold Mine gibi- daha az maliyetli olduğundan ekonomiyi teşvik konusunda büyük fayda sağlar.

Görsel

2. Çağ

Royal Knight 2. çağda açılır. Eğer Chamber of Commerce 1. çağda inşa edilmişse bu çağdaki Trade Cart’lar fazladan kaynakları geri getirir.

Görsel

3. Çağ

Royal Institute 3. çağa ilerlemek için inşa ettiğiniz sembolik binalardan biridir. Fransızların tüm özel teknolojilerini barındırır ve onları daha düşük maliyetle araştırmanızı sağlar.

Görsel

4. Çağ

4. çağ Fransız ordusuna birtakım geliştirme seçenekleri getirir. College of Artillery sizi son çağa ilerleten sembolik binalardan biridir, Chemistry olmadan fazladan hasar verebilen barutlu birimlerin kilidini açar.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv