Civilization VI’da Portekiz’e III. João Liderlik Ediyor

nydsqj.jpg

“Sömürgeci” veya daha kibar bir tabirle “Dindar” olarak tanınan III. João, 1521 ila 1556 yılları arasında Portekiz ve Algarve hükümdarıydı. João, dine hümanistik yaklaşımları desteklemiştir. Engizisyon’un Portekiz topraklarına gelişi de onun hükümdarlığına rastlar. Çoğunlukla diplomasiyi kullandı ve avantajlı evlilikler düzenledi, Portekiz’in ticaret ağlarını önemli ölçüde genişletti.

Lider Özel Yeteneği: Porta Do Derco

João’nun özel yeteneği “Porta Do Derco”dur, tüm birimlerin görüş alanını genişletir. Aynı zamanda, Portekiz yeni bir uygarlıkla karşılaştığı zaman ticaret yolu kapasitesini arttırır ve tüm şehir devletlerinin sınırlarının açık olmasını sağlar.

Özel Birim: Nau

Nau, Caravel’in yerini alan özel yakın dövüşçü donanma birimidir. Ücretsiz bir terfiyle başlar, bakım masrafı Caravel’inkinden daha azdır ve Feitoria, Portekiz’e özel nakiye limanları, inşa etmek için 2 adet hakkı vardır.

Özel Yapılar: Navigation School ve Feitoria

Navigation School, University binasının yerini alır ve inşa edildiği şehirlerde donanma birimlerinin üretimini hızlandırır. Ayrıca, şehrin sınırları içerisindeki her iki kıyı veya göl altıgeni için şehrin bilim çıktısını arttırır ve fazladan Büyük Amiral puanı verir.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te İkmal Sistemi ve Demir Yolları https://t.co/NdlZbDMOT2
Strategyturk Crusader Kings III Türkçe Yama 1.3 (%100) Çıktı https://t.co/7eGbRmFjJs

Strategyturk Arşiv