Crusader Kings III’te 1.4 “Azure” Yaması

Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.4 Azure güncellemesine dair bilgiler veriliyor.

Herkese merhabalar. Geçtiğimiz geliştirici günlüğünden bu yana her şey yolunda gitti, bu sebeple 1.4 “Azure güncellemesi planlandığı gibi bugün çıkmış olacak. Bu güncelleme yeni içerikler, olaylar, denge değişiklikleri, yapay zeka ve modlama geliştirmeleri ve hata giderimleri içeriyor.

Azure güncellemesine dair tanıtılan içerikler için aşağıdaki geliştirici günlüklerini okuyabilirsiniz:

Yama notlarını aşağıdaki konudan inceleyebilirsiniz:

Bazı öne çıkan başlıklar:

Örgütleşmeler

Orta çağ hükümdarlarının hayatları bitmek tükenmek bilmeyen fetihlerden ibaret değil. Önemli vasallarınızla iyi ilişkilere sahip olmak ülkenizin bütünlüğünü sağlamak için elzem. Azure güncellemesiyle birlikte örgütleşmeler çok daha gerçekçi ve etkili bir şekilde hareket edecekler. CK3’te haritayı boyamanın ötesinde, orta çağ hükümdarının siyasi ikilemlerle dolu komplike hayatını tecrübe etmenizi istiyoruz.

Hata Giderimleri

Özellikle forumda raporlanan çok sayıda hatayı bu güncellemede giderdik, karşılaştığınız sorunları rapor edip canınızı sıkan hatalara tepki ekleyerek çeşitli hatalar arasında öncelik sırası oluşturmamızı kolaylaştırabilirsiniz.

Multiplayer Açık Beta

1.4 Azure’un çıkışından kısa bir süre sonra multiplayer için hazırlanan Açık Beta’yı erişilebilir hale getireceğiz. 1.4.1 ismindeki bu yama Azure içeriklerinin yanı sıra bir süredir Steam üzerinden erişilebilen multiplayer geliştirmelerini içeriyor. 1.4.1 Açık Betası önceki versiyondan farklı olarak:

  • Hesap giriş eylemi esnasında ağ bağlantısında geliştirmeler
  • Düşük kayıt dosyası aktarım hızına sahip lobilere katılım esnasında ağ bağlantısı geliştirmeleri içeriyor.

Önümüzdeki haftalarda Royal Court’a dair bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. O zamana dek yazın tadını çıkarın.

Yazar: Cem Kaya

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Victoria 3'te Binalar https://t.co/FdU0gz5IJe
Stellaris'te Tür Paketleri ve Denge Değişiklikleri https://t.co/Jp2EvKU7Op

Strategyturk Arşiv