Crusader Kings III’te Kültür, Mezhep ve Unvanlarda Renk Ayarı

Crusader Kings III geliştirici günlüklerinde bu hafta kültür, mezhep ve unvanlardaki renk değiştirme ayarı tanıtılıyor.

Herkese merhabalar,

Güneş iyice kendini göstermeye başladı, birçoğumuz İsveç’te açık havada yaz ortası kutlamalarını yapıyoruz. Bugün Azure güncellemesindeki bazı hataları gideren ufak bir yama çıkartacağız:

  • Ağ senkronizasyon sorunu üzerine tek oyunculu modda devam edilmesi durumunda yaşanabilen oyunu devam ettirememe sorunu giderildi.
  • Hanedan ve unvan armalarını artık kayıt esnasında çökmeye sebep olmuyor.
  • Arayüz listelerinin yenilenmesinde yaşanabilen hata giderildi, böylelikle karakterler uygun olmadıkları etkileşimler için seçilebilir duruma gelmiyorlar.
  • Haçlı seferi esnasında kuşatma saldırısının başlatılması durumunda yaşanabilen çökme hatası giderildi.

Önümüzdeki haftayla beraber geliştirici ekibinin büyük bir kısmı yaz tatiline çıkacak. Bu durum önümüzdeki 5 hafta boyunca geliştirici günlüklerinin daha önceki günlüklere nazaran daha zayıf kalacağı anlamına geliyor. Onları alışık olduğunuz bilgilendirici günlükler yerine, teaser günlükleri gibi düşünebilirsiniz. Tatilden döndüğümüzde eski günlükler de geri dönecek.

Geçtiğimiz geliştirici günlüğünde bazılarınız melez kültür oluştururken veya kültürel ayrışma gerçekleştirirken ekranın üst kısmındaki kareyi fark etmiş olabilir. Tahmin edeceğiniz üzere bu kare, oluşturacağınız yeni kültürün harita üzerindeki rengi. Bu kareye tıkladığınızda bu rengi dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Görsel

Bu kutu elbette sadece burada bulunmuyor, yeni bir mezhep oluştururken de artık bu mezhebin rengini belirleyebiliyorsunuz.

Görsel

Unvan özelleştirirken de artık unvanınızın rengini belirleyebiliyorsunuz. Artık yeni bir krallık kurduğunuzda oyunun size dayattığı renkle yaşamak zorunda değilsiniz, sahip olduğunuz unvanlar gibi vasallarınızın unvanlarını da bu şekilde özelleştirebilir, onların renklerini belirleyebilirsiniz.

Görsel

Bugünlük bizden bu kadar.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv