Hearts of Iron IV’te Barbarossa Yamasındaki Çeşitli Yenilikler


Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta yeni eklenecek küçük geliştirmelerden bahsediliyor.

Bir başka Çarşamba, bir başka geliştirici günlüğü ile karşınızdayız. Bugün sizlere çeşitli küçük özelliklerden ve geliştirmelerden bahsedeceğim. Bu özellikler arasında uzun zamandır talep edilen şeyler de var, umarım beğenirsiniz.

Kullanım Dışı Şablonlar

Artık yaptığınız şablonları eski olarak işaretleyebiliyorsunuz. Ekipmanlarda olduğu gibi işaret koyduğunuz şablonlar listelenmeyecektir.

1623178146626.png

Tümenler bu şablonları kullanmaya devam edebilir ancak kullanım dışı olduğuna dair küçük bir uyarı alırsınız. Tekrardan kullanıma sokmadan başka bir şablondan bu şablona geri dönemezsiniz.

1623178286053.png

Sürükle bırak özelliği ile şablon listenizi istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

horsies.gif

Ordu Listesi Kontrolleri

Ordu listesine çeşitli kontroller ekledik. Artık listeyi sıralabiliyorsunuz ve ordu içinde daha kolay seçim yapabiliyorsunuz.

1623179355842.png

Renklendirilmiş Altyapı Bonusları

Altyapı daha efektif şekilde inşaat edebilmenizi sağlıyor. Bunu daha kolay hale getirmek için en iyi eyaletlere renk vererek daha belirgin hale getirdik.

1623179629408.png

Teçhizat Tedariği Arayüz Geliştirmesi

Elinizdeki bir şeyin tüm stoğunu göndermenizi sağlayan yeni bir buton ekledik. Artık tüm stoğu göndermek istediğinizde elinizde ne kadar olduğuna bakıp bu sayıyı girmenize gerek kalmıyor.

1623189719757.png

Savaşa Katılma Bildirisi

2014’ten bu olay sinirimi bozan şeyler arasında. Başlattığınız savaşa ülkelerin katılması durumunda tonlarca mesaj alıyorsunuz. Bu çok can sıkıcı olabiliyor çünkü saldırılara başladığınızda karşınıza gelen pencereler ile uğraşmanız gerekiyor. Gelin Polonya’ya bir savaş ilan edelim ve eski ile yeni bildirimleri karşılaştıralım:

1623180250696.png

Bu günlük bu kadar, haftaya görüşmek üzere.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv