Stellaris: Nemesis

Stellaris’in yeni eklentisi Nemesis ile galaksinin kaderi sizin elinizde. Casusluk araçlarıyla dilerseniz oyun sonu krizine göğüs geren Galaktik Koruyucu haline gelebilir, dilerseniz oyun sonu krizinin kendisi haline gelebilirsiniz. Her geçen gün krize sürüklenen galakside kaos ve kontrol arasında bir tercih yapmanız gerekecek. Diplomasi yoluyla mı yoksa casusluk yoluyla mı güç elde edeceksiniz? Ya da sakince galaksideki yıldızların teker teker sönmesini mi izleyeceksiniz?

Stellaris: Nemesis eklentisi aşağıdakileri içeriyor:

  • Krize Dönüşme: Galaksinin varlığını tehdit eden bir krize dönüşebileceksiniz. İmparatorluğunuz daha tehditkar hale geldikçe daha güçlü bonuslar edinecek, galaksinin geri kalanı tarafından durdurulamazsanız galaksideki tüm hayatı sonlandırabilecek seviyede bir güce sahip olacaksınız.
  • Galaktik Koruyucu: Galaktik Topluluk tarafından Galaksinin Koruyucusu olarak ilan edilebilir, Krizle baş etmek adına olağanüstü yetkiler edinebilirsiniz. Krizin sona ermesiyle birlikte dilerseniz bu yetkileri devredebilir, dilerseniz yetkilerinizi koruyarak Galaktik İmparatorluğu ilan edebilirsiniz.
  • Casusluk: Bilgi güçtür, edindiğiniz yeni araçları düşmanlarınız (veya dostlarınız) üzerinde kullanın. Temsilciler göndererek gizli Operasyonlar düzenleyip, düşman sınırlarının ötesinde Karşı Casusluk yapın. Yalan ve aldatmayla izinizi kaybettirip, bu esnada onların en derindeki sırlarını öğrenebileceksiniz.
  • Casusluk seviyenizin artmasıyla birlikte yeni Operasyonları açabilecek, Yıldız Üslerinde sabotaj yapıp, teknolojiler çalabileceksiniz. Karalama kampanyalarıyla dost güçleri birbirine düşman edebilir, diplomatik krizler yaratabilirsiniz.
  • Yeni Gemi Modellemeleri: Nemesis ile bilim kurgu tarihinin en etkileyici imparatorluklarından alınan ilhamla oluşturulmuş yeni gemi modellemelerine erişebileceksiniz.

Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv