Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Yama Çıktı

thumbnail.png

Strategyturk Imperator: Rome Türkçe Çevirisini gururla sunar.

Strategyturk her ne kadar site kısmında strateji oyunlarından haberleriyle, Türkçe yama notlarıyla, geliştirici günlükleriyle, incelemeleriyle, strateji oyunlarına dair birçok içeriğiyle strateji oyuncuları için bir anasayfa, forum kısmında ise strateji oyuncuları için rehberleriyle, etkinlikleriyle, paylaşımlarla kaliteli bir platform olma amacı gütse de, nihai amacı çok daha basit: strateji oyuncuları için ortaya kaliteli ve güzel işler çıkartmak. Topluluğu pozitif bir şekilde etkilemek, oyunculara yardımcı olmak, strateji oyunlarında daha güzel vakitler geçirmelerine vesile olmak.

Farketmiş olabileceğiniz üzere Strategyturk’te bir süredir sessizleşmiştik. Bu süre zarfında daha rastlanmamış bir biçimde geliştirici günlüklerimiz gecikti. Forum kısmımızda bazı bölüm etkinliklerimiz ve konu dizilerimiz yavaşladı. Bu süre zarfında Strategyturk olarak Imperator: Rome Türkçe Çevirisi üzerine yoğunlaşmıştık. Strategyturk’te bu tarz projelerde felsefemiz “önce yapıp, sonra konuşmak” olacak. Dolayısıyla dün akşam saatlerinde bu projeyi üyelerimize ilk defa duyurduktan yaklaşık 15 dakika sonra çevirinin 1.0 sürümünün Steam Workshop ve direkt indirme linklerini strateji oyuncularıyla paylaştık.

Çeviriyi 2 kademe şeklinde tamamlayacağız, dün çıkan sürüm çevirinin 1. kademesinin bitişini temsil ediyor. 1.0 olarak numaralandırılmış bu sürümde oyunun satır bazında %92.07’si çevirilmiş durumda. Geriye kalan kısım tamamen oyunda karşılaşabileceğiniz olaylara (eventlere) dair metinler. Bunları da en kısa sürede çevirip sizlerle paylaşacağız.

Çeviriye dair ana konular ve indirme linkleri için forumdaki çeviri özel bölümünü ziyaret edebilirsiniz. Çeviride karşılaştığınız herhangi bir hata, tutarsızlık ve benzeri problemler için sizlerden ricamız bu bölümde konu açarak bize bu durumu bildirmeniz, böylelikle bir sonraki güncellemede bu hatayı giderebiliriz. Eğer modu Steam Workshop dışında direkt link aracılığıyla indiriyorsanız sık sık bu bölüm üzerinden yamaya yeni güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmeniz önerilir.

Strategyturk’te strateji topluluğu için güzel işler yapmaya devam edeceğiz.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv