Total War Ekipleri Ne Üzerinde Çalışıyor? (Temmuz 2020)

Dev_Update_JUL2020_Small_Header_Image_2400x540.jpg

Total War tarafından yayımlanan “ekiplerimiz ne üzerinde çalışıyor” blog yazılarının Temmuz 2020 sayısı çıktı.

Total War geçtiğimiz günlerde 20. yaşına bastı, bunu fırsat bilerek sizlere bazı gelecek planlarımızdan söz etmek istedik. Evden çalıştığımız bu dönemde yamalar çıkartmaya ve oyunlarımız üzerinde çalışmaya devam etsek de, bazı şeylerde istediğimiz hızda ilerleme katedemeyebiliyoruz. Geleceğe dair planlarımızı bekletmeye aldığımız bugünlerde sizlere bu blog yazısını kaleme alarak ayrıntılı bir durum güncellemesinde bulunmak istedik.

Total War Saga: TROY

Troy’un çıkış tarihinde herhangi bir değişiklik yok, duyurduğumuz gibi 13 Ağustos tarihinde çıkıyor. Epic üzerinden ilk 24 saat içerisinde oyunu ücretsiz olarak edinebileceksiniz. Önümüzde sadece 14 gün var. Şu anda ekibimiz oyun çıktığında oyunculara en üst seviye oyun deneyimini yaşatmak adına çalışıyor, bunların yanı sıra elbette çıkış sonrası için birtakım planlamalarımız var. Bu planlamaların bir kısmı Epic Game Store’un aktifleştireceği yeni özelliklerle ilişkili.

Aşağıda gördüğünüz yol haritasında Eylül ayında çıkması planlanan eklentiyle birlikte oyuna Amazonları eklemeyi planladığımızı görüyorsunuz. Bu eklenti beraberinde EGS Mod Desteği içerecek (çıkış itibariyle eski tarz modlama yapabileceksiniz), bunun yanı sıra eğer Total War Access hesabına sahipseniz Amazons eklentisini de ücretsiz olarak edineceksiniz (bu da belli bir süreliğine geçerli olacak). Ekim ayında Blood & Glory eklentisi çıkacak, Kasım ayında ise oyuna multiplayer fonksiyonu eklenecek. Amazons eklentisiyle ilgili bilgileri önümüzdeki haftayla birlikte paylaşmaya başlayacağız.

Troy-Roadmap-JUL-2020-V2-1024x576.jpg

Total War: WARHAMMER II

Orman Elfleri geri dönüyor. Önümüzdeki eklenti bir Lord Paketi olacak, bununla birlikte WARHAMMER II’nin orijinal ırklarından birinde değişikliklerde bulunacağız.

Lord Paketi bir Total War eklentisinden bekleyeceğiniz üzere çok sayıda içerik barındıracak, ancak bu sefer bu zamana kadar yanımızda olmuş oyunculara çeşitli hediyelerimiz de olacak. Bu hususta bilmeniz gereken bazı şeyler var, bunları aşağıda sizler için özetlemeye çalıştık.

Sadece WARHAMMER II sahipleri…

Her biri kendi ülkesine, görevlerine, mekaniklerine, birimlerine ve oynanış biçimine sahip 2 yeni Efsanevi Lord elde edeceksiiz. Her zamanki gibi bu lordları hem Eye of the Vortex senaryosunda, hem de custom/multiplayer muharebelerde kullanabileceksiniz. Bunların yanı sıra tüm Total War: WARHAMMER II oyuncuları için ücretsiz bir kahramanımız olacak.

Hem WARHAMMER hem de WARHAMMER II sahipleri…

Mortal Empires için Old World güncellemelerine devam edeceğiz, dolayısıyla tüm bu yeni içerikleri Mortal Empires senaryosunda da kullanabileceksiniz. Bu güncellemeyle birlikte Orman Elfleri ülkesinde bazı değişiklikler ve Mortal Empires senaryosunda güncellemeler yapılacak.

Hem WARHAMMER, hem WARHAMMER II, hem de REALM OF THE WOOD ELVES sahipleri…

Eğer başlangıçtan bu yana yanımızda olduysanız sizin için ekstra bir sürprizimiz var. Tüm içeriklere sahip olanlar yeni bir lorda erişebilecek.

Bu eklentiyi koleksiyonunu tam tutmak isteyen oyuncular için yapılmış bir eklenti gibi görüyoruz. Her ne kadar sadece WARHAMMER II sahipleri dahi bu eklentiyi aldığında tonla içerik elde edecek olsa da, WARHAMMER ve Realm of the Wood Elves eklentisine sahip olanlar çok daha geniş yelpazede bir içerikle karşılaşacak. Bu kapsamda bu bilgiyi önceden sizlerle paylaşmamız bizim için önemli.

WH-Development-Update-Blog-JUL-2020-Info...24x576.jpg

Çok karışık olmuş olabilir ama merak etmeyin yakında hepsini düzgün bir şekilde açıklayacağız ve neye sahip olduğunuza göre ne edineceğinizi daha net görebileceksiniz. Umuyoruz bu içerikleri beğenirsiniz, bizler de tekrar bir Warhammer eklentisi üzerinde çalışabiliriz. Total War: WARHAMMER’a her şeyi eklemek istiyoruz.

wh2_blogimage-1024x576.jpg

Total War: THREE KINGDOMS

Nanman geliyor, hatta bir hayli yakınlar keza önümüzdeki eklentide o kısmı ele alacağız. Daha önceleri sizlere Bölüm Paketi olarak adlandırdığımız eklentiler tanıtmıştık. Önümüzdeki eklenti THREE KINGDOMS için çıkarılmış ilk “Genişleme Paketi” olacak, dolayısıyla sıradan bir Bölüm Paketine nazaran çok daha büyük bir içerikten söz ediyoruz.

İlk olarak oyuncuların uzun bir süredir talep ettiği kapı/geçit muharebeleri ve yerleşimler haritaya eklenecek, bunlar ana geçitleri çok daha kolay bir şekilde savunulabilir hale getirecek (aynı zamanda Chang’an’ın etrafındaki geçilemez kısımlarla Sarı nehir üzerinden hareket edilmesini önleyecek.)

Şimdilik çok fazla bilgi paylaşmak istemiyoruz ancak eklentiyi satın almasanız bile Han hanedanı için yeni bir lord ekleyen ücretsiz bir eklentiye, oyunun başlangıcında karakterlerin yaşlılık sebebiyle ölmelerini engelleyen yeni bir ayara ve büyük fark yaratacağını düşündüğümüz çeşitli arayüz geliştirmelerine sahip olacaksınız.

Bunların yanı sıra asla unutamayacağınız bazı yeni şeylerle karşılaşacaksınız.

Son olarak bazı oyuncuların dikkatini çekmiş bir sıkıntımız var, Hulao geçiti haritada yanlış yerde bulunuyor. Elbette üzgünüz fakat bu tarz şeyler arada gözden kaçabiliyor. Hulao Geçiti Song Dağı’nın kuzeyinde bulunan bir geçit ve biz de oyunda Song Dağı’nın kuzeyine koyduk. İşin güzeli, meğerse dağ yanlış yerdeymiş. Bu durum ilk olarak dile getirildiğinde herhangi bir değişiklik yapmamız mümkün değildi keza kendi kayıt dosyalarımızın kırılmasına sebep olacak tarzda bir değişiklikten söz ediyoruz. Şimdilik odak noktamız önümüzdeki yamanın olabildiğince hatadan arındırılmış olduğuna emin olmak, bu noktadayken kayıt dosyalarını kaybetmek alabileceğimiz bir risk değil.

Bu sebeple bu hatayı önümüzdeki yamalardan birinde düzelteceğiz, ancak merak etmeyin durumun ciddiyetinden haberdarız. Bu yamanın haritanın kuzey bölgesine odaklanacak olan 2. Genişleme Paketi ile birlikte çıkmasını planlıyoruz.

TRAILER_STILL-1024x438.jpg

Total War: ELYSIUM

Yeni kart oyunumuzu test etmiş herkese şimdiden teşekkürler, bu zamana kadar çok iyi geridönüşler aldık. Muharebe taktiklerinin kart oyununda can bulması çok ilginç görüntüler ortaya çıkarıyor, bunların yanı sıra her zaman Lagertha ile Dong Zhou’yu karşı karşıya gelmişken görmek bir keyif vesilesi.

Bilgisayar sürümünün yanı sıra mobil sürüm için de testlerde bulunuyoruz, Steam üzerinden bu testlere katılmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

LoginBackground_alpha_cropped_small-1024x448.png

GELECEK

Dünyanın içerisinde bulunduğu bu kötü şartların bize olan etkilerinden biri de önümüzdeki ana Total War oyununun duyuruluşuyla ilgili oldu. Tahmin edeceğiniz üzere CA’da şu sıra ortalık biraz karışık, dolayısıyla biraz daha sabredin.

Total War: ACCESS

Son olarak umuyoruz ki Access üzerinden erişebildiğiniz başta THREE KINGDOMS müzikleri olmak üzere yeni içeriklerden memnunsunuzdur. Yakın tarihte Access ile alakalı Amazon eklentisini ücretsiz edinmek gibi bazı sürprizlerimiz olacak. Uzun vadede Access üzerinden farklı platformlardaki Total War oyunlarınızı birbirine bağlamayı hedefliyoruz, örneğin oyunu bir yerden alıp, başka bir yerdeki indirimden o oyuna eklenti alabileceksiniz. Buna ek olarak farklı platformlardaki oyuncular birbirleriyle multiplayer yapabilecek. Bu husus için halen çalışma aşamasındayız.

Şimdilik bizden bu kadar, sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın – bu yıl bizim için yoğun geçen bir yıl olacak.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv