Total War Saga: TROY’da Aeneas

Aeneas_1920x600.jpg

Ülke: Dardanya
Sınıf: Destansı Savaşçı

Kimdir?

İhtişamlı savaşçı Aeneas oldukça etkileyici bir soydan gelmektedir. Aşk tanrıçası Afrodit’in oğlu ve Truva Kralı Priam’ın kuzeni olan Aeneas Truva tarafında Hektor’dan sonra gelen en kudretli savaşçı olarak kabul edilir.

Homeros’un İlyada’sına göre Aeneas muharebe alanında ölümle yüzleştiğinde tanrılar devreye girmiş ve kendisini kurtarmıştır. Bereketli Dardanya topraklarının lordu olan Aeneas onurlu bir şekilde savaşmış, kalabalık ordusuyla düşmanlarına muharebede üstün gelmeye çalışmıştır.

Olimpos tanrılarının Aeneas’ı yaşatmasının arkasında daha farklı sebepler yatıyor olabilir. Aeneid adlı eserinde Virgil Aeneas’ın Truva Savaşı sonrasında batıya kaçarak İtalya’ya yerleştiğini ve Roma halkının temelini attığını iddia eder. Aeneas Roma’nın efsanevi kurucuları olan Romulus ve Remus’un atası olarak görülür.

Aeneas_closeup_04_2-1-1-576x1024.jpg

Oynanış Stili

Efsaneye göre Aeneas’ın babası Anchises aşk tanrıçası Afrodit’in ta kendisi olabilecek güzellikte bir Frigya prensesiyle karşılaşır. Çocuklarını Ida dağındaki periler yetiştirir. Aeneas’ın erken yaştan ilahi işaretleri okuyabildiği ve tanrıların buyruğunu yerine getirmek adına görevlere çıktığı söylenir. Bu görevler doğrultusunda kendisi Olimpos tanrılarının desteğini edinmeyi başarmıştır.

Stygia Sesleri başta olmak üzere Aeneas’ın özel yetenekleri ölü kahramanlardan tavsiyeler alabilmesini sağlıyor. Antik kahramanların kabirlerine ev sahipliği yapan bölgeleri fethederek veya yaşayan kahramanları Hades’e göndererek tavsiye alabileceğiniz ruh koleksiyonunuzu genişletebiliyorsunuz.

TWS_TROY_Aeneas_Battle-1024x576.jpg

Başlangıç Konumu

Dardanya Lordu Aeneas oyuna bir süre önce yakınlardaki Arisbe bölgesini talan etmiş Aeolya Kralı Merops ile savaşta başlıyor. Kuzeyde Hellespont’un ötesinde tehditkar Chersonessos boğazın kontrolünü ele alma peşinde. Güneyde ve batıda kalan topraklar Aeneas’ın Truvalı kuzenlerinin hakimiyetinde. Scamandros’un ötesinde Hektor Kral Priam adına ülkesini yönetirken, kardeşi Paris Ege kıyısına hükmediyor. Batı adalarında Truva’nın bir başka prensi Troilos düşman istilacılara karşı nöbet tutuyor.

Aeneas ilk olarak kendi topraklarında güvenliği sağlamalı, ardından kuzenlerini Aka istilasına karşı korumalı.

TWS_TROY_Aeneas_Campaign-1-1024x576.jpg

Ne Tür Oyunculara Önerilir?

Aşk tanrıçası Afrodit’in oğlu olan Aeneas askeriye ve devlet yönetiminde Olimpos tanrılarının kutsamasından faydalanmak isteyen oyuncualr için ideal.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv