Total War Saga: TROY’da Hektor

Hector_header.jpg

Ülke: Troy
Sınıf: Destansı Savunmacı

Kimdir?

Truva’nın parlak miğferli şampiyonu ve Kral Priam’ın varisi Hektor Truva Savaşı’nın öncesinde dünyanın en iyi savaşçılarından biri olarak ün salmıştır. Sahip olduğu cesaret ve sarsılmaz bağlılığıyla bilinen Truva Prensi, bu savaşa olan tüm karşıtlığına rağmen Akalarla olan muharebelerde ülkesinin güçlerine liderlik etmiştir. Aynı şekilde Paris Kral Menelaos’un karısı Helen ile döndüğünde Hektor önce bunu onaylamadığını belirtmiş fakat her şeye rağmen kardeşinin yanında durmuştur.

Çocukluğundan itibaren babasının ordularına komutanlık etmek üzere eğitim görmüş bu soylu savaşçı muharebe alanının seyrini değiştirebilecek bir etkiye sahiptir. Sahip olduğu süslemeli bronz zırh, kalkanı ve mızrağıyla düşmanlarına korku salar.

Oynanış Stili

Hektor, Batı Anadolu’daki Assuva Birliği’ni Truva önderliğinde kurma hayalleri kuran Kral Priam’ın izinde giden, ağır başlılığıyla tanınan Truva prensidir. Oynanış stili sahip olduğu müttefikler ağının da yardımıyla yavaş bir şekilde güçlenmeye yöneliktir. Hektor “Priam’ın Varisi” mekaniğiyle kardeşiyle arasındaki veraset meselesini çözmeli ve hakkı olan krallığı edinmeli. Yaşlı kralın onayını alan kardeş diğerine hükmetme ve Truva’nın hükümdarı olma onuruna erişecek.

Hektor oyundaki en iyi ağır bronz zırhlı birimlere sahiptir. Oyun planı onlardan oluşan bir ordu kurmak ve Truva’nın düşmanlarını birer birer ortadan kaldırmak üzerinedir.

TWS_TROY_Hector_Battle-1024x576.jpg

Başlangıç Konumu

Gözü pek Hektor Aetolyalıların elindeki eski Truva kenti Gargara’yı ele geçirmeli. Priam’ın oğlunun aynı zamanda etrafında şekillenmekte olan savaşlarda kimin tarafında olacağına karar vermesi gerekiyor.

Hektor doğudaki Egeli Pelasgianlarla olan savaşında Tereia’yı mı destekleyecek? Yoksa kuzeye çıkıp onurlu Phaenops’u Frigyalılara karşı mı savunacak? Yoksa Midilli adasına yelken açıp buradaki hazineyi Truva’nın menfaatleri için kullanmaya mı çalışacak?

Ne karar verirse versin, Hektor’un Truva’nın müttefik ağını güçlendirmesi gerekiyor keza kadim aslanın hayatta kalması için birlik olunması şart.

TWS_TROY_Hector_Campaign-1024x576.jpg

Ne Tür Oyunculara Önerilir?

Truva’nın şampiyonu Hektor savunma ağırlıklı oynayan, düşmanına öldürücü darbeyi vurmadan evvel onu yormayı seven oyuncular için ideal. Prens olarak diplomasi ağırlıklı bir oyun ortaya koyup müttefikler ağı kurabilir.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv