Total War Saga: TROY’da Hippolyta

HIPPOLYTA – AMAZONLARIN YÜCE KRALİÇESİ


Ülke: Hippolyta’nın Amazonları- Sınıf: Efsanevi Okçu

Kimdir?

Hippolyta (“Vahşi At” veya “Özgür Sürücü” anlamlarına geliyor) Tunç Çağı’nın sonlarında Amazonların kraliçesiydi. Küçük kız kardeşi Penthesilea kabilesini intikam savaşlarına sürüklerken, Hippolyta daha çok halkının barışçıl bir geleceğe sahip olması için çabalardı.

Truva Savaşı zamanında paralı asker olarak görev yapan Hippolyta, tarihin efsanevi figürlerinden Theseus ve Herakles gibi kişilerle dövüşerek sert bir karaktere bürünmüştü. Yetenekli bir diplomat olarak tek takıntısı çağlar boyu sürecek bir Amazon krallığının tesisini sağlamaktı. 

Mitolojiye göre, Hippolyta savaş tanrısı Ares’in kızıydı. Olimposlular kızı kutsamak için ona daha sonraları hükümdarlığının sembolü haline gelen büyülü bir kemer vermişlerdi. Daha sonra Herakles dokuzuncu hedefi olarak kemeri geri almakla görevlendirildi. Efsanevi savaşçı Hippolyta’nın değerli kemerini çalıp, onunla uzak diyarlara yelken açtı.

Oynanış Stili

Kabul Ayinleri – Amazonlar askere çağrılardaki gibi her zaman hazır olmuyorlar – daha güçlü özel birliklere çevirmek için önce onları eğitmeniz ve geliştirmeniz gerekmekte. Savaşçılarınıza değer verin ve onlar da sizi zafere götürsünler!

Amazon Krallıkları – Amazon Hazinelerini toplamak için kutsal bölgeleri ele geçirin ve Amazon Krallıkları aşamalarını açarak birimlerinizin seviyelerini arttırın, diplomatik anlaşmalar yapın ve Kraliyet Fermanlarını hızlıca tamamlayın.


Başlangıç Konumu

“Aptallar dövüşüp, birbirlerini yerken, ben krallığımı şekillendireceğim!”

Ah, akıllı Hippolyta, müttefiklerinin sana ihtiyacı var! Denizin karşı tarafında, aşağılık Akalar Troy için toplanıyorlar.

Themyscira’da yaşanan trajediden sonra onları, halkınla yeni bir başlangıç yapabileceğin Amazonların kutsal harabeleri olan Ege kıyılarına kadar takip etmiştin.

Lâkin ana tanrıçanın ayaklarının dibinde olan Anthea’yı fethetmek, kuzeydeki ve batıdaki Maeonyalılar tarafından cevapsız bırakılmayacak. 

Topraklarını savun bilge Kraliçe, ve Amazonlar için yeni bir krallık kur!

Ne Tür Oyunculara Önerilir?

Yetenekli bir savaşçı ve diplomat olan Hippolyta, kısıtlı sayıda toprak parçasını yönetip, yine de gücünü artırmak isteyen oyuncular için uygun bir seçenek olacaktır.

Yazar: Umut Öksüz

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv