Total War Saga: TROY’da Paris

Paris_1920x600.jpg

Ülke: Troy
Sınıf: Destansı Okçu

Kimdir?

Afrodit’in favorisi ve Priam’ın oğlu Paris güzeller güzeli Helen’i Sparta Kralı Menelaos’tan çalarak Truva Savaşını başlatan kıvılcımı ateşlemesiyle bilinir. Bu romantik eylem sizi yanıltmasın, Paris de tıpkı ağabeyi Hektor gibi yetenekli bir savaşçı ve hayatını halkı için feda etmeye hazır zeki bir komutandır. Yeni eşi onu her yerde takip etmiş, eline geçen her fırsatta kendisine destek olmuştur.

Paris birçok Truva soylusu gibi çocukluğundan itibaren okçuluk eğitimi almıştır. Muharebede düşmanıyla arasında mesafeyi korumayı ve uzaktan ölümcül oklar yağdırmayı tercih eder. Paris Aşil’i yegane zayıf noktası olan topuğundan vurarak öldürmeyi başarmıştır.

Oynanış Stili

Tıpkı Hektor gibi Paris de Truva’nın prensidir. Kendisi çocukken kaybolmuş, daha sonraları hakkı olan mirası almak üzere geri dönmüştür. “Priam’ın Varisi” mekaniğinde Paris Truva tahtının sahipliği için Hektor ile rekabet etmektedir. Hem Paris hem de Hektor bu mekanik doğrultusunda onlara Priam tarafından verilen görevleri tamamlayıp onun onayını almaya çalışırlar. Onayı alan kardeş tüm Truva’nın hükümdarı olacaktır.

Paris kendisine has “Helen Sevgilim” isminde bir mekaniğe sahiptir. Helen’in haritada bir bölgeden başka bölgeye hareket etmesi buradaki halkı etkiler fakat Helen’in aynı zamanda Paris’e de yakın olması ikisinin mutluluğu için olmazsa olmazdır keza onların mutlulukları tüm ülkeyi ve Paris tarafından komuta edilen orduyu etkiler.

TWS_TROY_Paris_Battle-1024x576.png

Başlangıç Konumu

Priam’ın kayıp oğlu Paris Sparta Krallığından beraberinde Kral Menelaos’un karısı Helen ile döndü. Prens iyi bir yere konuşlanmış kalesinden Troad şehrine hükmediyor. Burada Helen sonsuza uzanan denizi izlerken doğuda Hektor Truva’yı savunma peşinde, kuzeyde ise bazı potansiyel müttefikler yer alıyor. Bunlardan önde gelen Hellespont’u tutan Aeneas ve tanrılar tarafından kutsanmış prens Troilos.

Güneyde Aeolya Kralı Truva topraklarına giriş yapmış durumda Aka takviye güçlerini bekliyor. Akaların intikamı Truva’nın kapılarına ulaşmadan Lesbos adasını üs olarak kullanan bu tehlikeli istilacının icabına bakılmalı.

TWS_TROY_Paris_Campaign.jpg

Ne Tür Oyunculara Önerilir?

Tanrıça Afrodit’in favorisi olan Paris kardeşinin tam zıttıdır ve düşmanla mesafesini koruyup menzilli birimlerinin üstünlüğüyle zafer almayı seven oyuncular için idealdir.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Yaz Festivali 2021: Total War: THREE KINGDOMS Çekilişi https://t.co/G8d1bMjLFo https://t.co/5AF1k3NLAu
Hearts of Iron IV'te Askerî Teşkilat Arayüzü #2 https://t.co/D7zgZ4YAwp

Strategyturk Arşiv