Age of Mythology EE’de Grafik ve Denge Değişiklikleri

Age of Mythology EE üzerinde geliştirmeler yapan ve bir süre kadar önce Tale of the Dragon eklenti paketini duyuran Forgotten Empires ekibi oyunu geliştirmeye devam ediyor. Tale of the Dragon ile birlikte çıkacak olan güncelleme ile birlikte özellikle dengeleme konusunda ince ayarlar yapılırken oyunun grafiği genel olarak geliştirilecek.

Denge değişiklikleri
Gelecek olan yamayla birlikte oyunun dengelerini ilk defa değiştiriyor olacağız, bundan öncesinde oyun 2004 senesinde Ensemble Studios tarafından güncellenmişti. Bu değişikliklerde nihai amacımız 12 tanrıyı (ve yeni gelen 3 Çin tanrısını) güç açısından dengelemek olacak ancak bu bütün tanrıları sıkıcılaştıracağımız anlamına gelmiyor, aksine hepsini aynı seviyede eğlenceli kılmaya çalışacağız. Sert bir şekilde counter yapıda olan tanrıları pek doğru bulmuyoruz, örneğin Zeus ve Gaia bu tür tanrılar. Bizim oyunda görmek istediğimiz şey her tanrının son çağda oyunu kazanabilir olması, ancak ekip olarak bazı harita türlerinin bazı tanrılara avantaj sağlaması gerektiğinin de farkındayız.

Denge ekibimiz; Themista, Nemesis, Nakamura, Magic, Kyomaku ve Ir Noob uygun dengeyi yakalamak için bir hayli çaba sarfettiler. Kendi tecrübelerini masaya koyarak kendi oyunlarında bu denge unsurlarını sayısız defa test ettiler ancak şunu belirtmekte fayda var ki oyuncular birkaç haftada bizim birkaç ayda yaptığımız testten çok daha fazlasını yapma kapasitesine sahiptirler.

Bu sebeple yakın bir zamanda açık betaya geçiş yapacağız, 19 Aralık tarihinden itibaren bu beta oyunculara sunulmuş olacak dolayısıyla gördüğünüz / beğenip beğenmediğiniz değişiklikleri bize bildirebilirsiniz. Dengelemeler dışında yeni patchle birlikte size sunacağımız birtakım yenilikler olacak.

Grafik geliştirmeleri
Oyunun ışık ayarlarında oyundaki birimleri daha iyi görebilmenize yönelik değişikliklerde bulunduk, arazi textureları neredeyse baştan yaratıldı. Orijinal oyunda bulunan arazi renklerini de geri getirdik bu durum birbiriyle daha uyumlu arazi görünümleri olmasıyla sonuçlandı ve oyunun standart halinde bulunan birçok normal haritayı bu yeni texturelarla kapladık. Kısaca özetlememiz gerekirse oyunun daha aydınlık ve parlak olmasına yönelik çaba sarfettik.

Image

Eski Görünüm

Image

Yeni Görünüm

SkyBox Labs tarafından yapılan bu grafik değişiklikleri oyunun grafik kalitesinde ciddi artış sağladı, özellikle oyunda görüntüyü uzaklaştırdığınızda oyun ikonlarının çözünürlüğü 2 katına çıktı ve bu durum 1080p monitörlerde bir hayli farkedilir bir unsur.

Ekstra İçerik
2004 yılında Ensemble Studios özel bir senaryo ve 2 harita yaratmıştı, artık bu içerik de Extended Edition’a dahil edildi.

Image

Norse kahramanı Reginleif’in köyünü tehdit eden yeraltı geçidini kapatabilecek misiniz?

aomee_map_icon_river_styx.png
River Styx : Ölü sular sizin bulunduğunuz yeri çevrelerken merkezde keşfe açık zengin toprak parçası bulunuyor.

aomee_map_icon_black_sea.png
Black Sea : Takımlar merkeze yaklaştıkça genişleyen bir deniz tarafından 2’ye bölünmüş durumda.

Age of Mythology’e dair yenilikleri size aktarmaya devam edeceğiz, takipte kalın!

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

1 Yorum Yapılmış

Tartışmaya Katılın
 1. mert Ağustos 10, 2016 | Cevapla

  çok teşekkür ederim çok iyi düşüyüorsunuzda benim şöyle fikirlerim olacak

  1. grafikleri en iyi derecede geliştirip (örnek insanların heroların düşmanların görünümü ağaçlar sular dağlar otlarevler vb.) baya bi geliştirin en son yapabileeginizinde daha fazlasını yapın… fakat bilgisyarlarıımzıın rahatlıkla kaldırabilecegi kasmadan donmadan en iyi grafikte oynayabilecegimiz şekilde yapmanızı isterim çünki her gün o kalitede donmaksızın oynadıkça sizler aklımıza geliyorsunuz ve hizmetinizden daha daha memnun kalıcı hiisi veriyorsunuz
  2.ekstrra bölümler ve herolar farklı farklı eski imparatorluklardan medeniyetler tanrıları (mesela hint tanrıları ve medeniyeti heroları , amerakilılar kızıldereliler , çinlileri biraz daha geliştirilmeli bunların düşmanlarıyla herolarıyla tanrılarıyla birlikte) istiyoruz
  3. daha çok harita ve bölümler
  4. ÖZELLİKLEDEEEE OYUNUN BAŞTAN SONA TÜRKÇE OLMASIIINI İSTİYORUZ !!
  5. güzel bir kurulum dosyasıyla birlikte mesela dll hataları falan bütün herşey içinde olan bi kurulum dosyasıyla tek bir dosya sayesinde hatalarıyla birlikte kurup sorunsuz bi şekilde oynamaya bşllamak istiyoruz

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Askeri Birlik Türleri #imperator #rome https://t.co/GxINjVU7rM https://t.co/lHJCjEtdha
Anno 1800'de Ada Oluşturma #anno1800 https://t.co/7DHtiPXcU3 https://t.co/IQcC0vsBgb

Strategyturk Flickr