Civilization VI’da Büyük Kolombiya’ya Simon Bolivar Liderlik Ediyor

Halk tarafından Kurtarıcı olarak çağırılan Simón Bolívar, Güney Amerika’nın İspanya’ya karşı bağımsızlık mücadelesini yöneten ve İspanyol mandasından kurtulmasını sağlayan Venezuelalı bir asker ve devlet adamıydı. 1819’dan 1831’e kadar pek çok Güney Amerika ülkesini ve Orta Amerika’nın bazı bölgelerini içeren Büyük Kolombiya’nın ilk başkanı oldu.

Simón Bolívar Özel Yeteneği: Campaña Admirable

Büyük Kolombiya yeni bir çağa girdiğinde Comandante General isminde özel bir birim kazanır. Bu birim hangi çağa uygun olduğuna bakılmaksızın verilir.

Comandante.jpg

Özel Yetenek: Ejército Patriota

Büyük Kolombiya’nın tüm birimlerine fazladan hareket kabiliyeti kazandırır. Ayrıca birimlere seviye atlatmak turu sonlandırmaz.

Özel Birim – Comandante General

Bu özel birim pek çok aktif ve pasif yeteneğe sahiptir. Birimlerinizin savaş gücünü artırabilir, seviye atlatabilir ve daha fazlasını yapabilir.

Llanero.jpg

Özel Birim: Llanero

Bu müzikal savaşçı Süvari (Cavalry) biriminin yerini alır ve çevresinde bulunan her Llanero ile daha da güçlenir. Comandante General aktif yeteneğini kullandığında menzilinde bulunan bütün Llanero birimler tüm sağlığını yeniler.

Hacienda.jpg

Özel Bina: Hacienda

Üretim, altın ve konut bonusu sağlayan Hacienda çevresinde bulunan her ekili alan (plantation) için yiyecek bonusu kazandırır. Ayrıca Hacienda’lar ve ekili alanlar çevrelerinde bulunan her hacienda için fazladan üretim bonusu kazanır.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Civilization VI'da Bizans'a 2. Basil Liderlik Ediyor #civ6 https://t.co/rAMdGCour5
Stellaris'te Ölüm Kültü #stellaris https://t.co/5LTRiwGrIV

Strategyturk Arşiv