Civilization VI’da Macaristan’a Matthias Corvinus Liderlik Ediyor

Civilization VI: Gathering Storm’da Macaristan’a Matthias Corvinus önderlik ediyor. 1458 ila 1490 seneleri arasında Macaristan ve Hırvatistan Kralı olan Matthias Corvinus hızlı genişleme yanlısı, agresif bir lider.

Özel Yetenek: Tuna’nın İncisi

Macaristan’ın şehirlerinde nehirlerin önemi büyük. Tuna’nın İncisi özelliği şehir merkezinin yanında yer alan nehrin karşısında bulunan binaların daha hızlı tamamlanmasını sağlıyor. Böylelikle şehirlerinizi nehirler etrafında planlı bir şekilde kurarak rakiplerinizin önüne geçebiliyorsunuz.

fl_hungary_bath.jpg

Özel Bina: Termal Hamam

Hayvanat bahçelerinin yerini almak üzere Macaristan özel termal hamam binalarına sahip. Bu binalar menzillerindeki her şehir merkezi için mutluluk ve üretim bonusları sağlıyor. Eğer bu şehrin sınırlarında bir jeotermal çatlak yer alıyorsa fazladan mutluluğun yanı sıra bu binadan turizm de elde ediyorsunuz.

fl_hungary_huszar.jpg

Özel Birim: Huszar

Huszar sanayi çağı hafif zırhlı atlı birlikleri, bu birlikler aktif her ittifak başına bonus kazanıyorlar. Daha fazla ittifağa sahipseniz, Huszar birimleriniz daha güçlü.

Corvinus Özel Yeteneği: Kuzgun Kral

Corvinus’un askeri seferlerdeki başarısı özel yeteneğine de yansıyor, Kuzgun Kral özelliğiyle şehir devletlerinden elde edilen birimler ekstradan hamle hakkı ve savaş gücü elde ediyor. Bu şekilde elde ettiğiniz birimleri geliştirirken altın veya herhangi bir başka kaynak harcamıyorsunuz. Macaristan aynı zamanda bu şekilde asker alması durumunda ilgili şehir devletine 2 Envoy gönderiyor.

fl_hungary_blackarmy.jpg

Corvinus Özel Birimi: Kara Ordu

Kale teknolojisi araştırıldıktan sonra çıkarılabilen bu özel hafif zırhlı süvariler komşu bölgelerde yer alan şehir devleti birimlerinden bonus kazanıyor.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Europa Universalis IV'te 1.30 ve Emperor Diğer Yenilikler #eu4 https://t.co/NUzl0VpVXp
Imperator'da Cumhuriyet Değişiklikleri #imperator https://t.co/aznEyvNYJO

Strategyturk Flickr