Dawn of War III – Howling Banshee Tanıtıldı

eoNMZ2VHdGkQswSB-w2560-e85a40d733cd15122...870b34.jpg

Howling Bansheeler çığlıklarını kullanarak düşmanını dövüşemeyecek hale getiren yakın dövüş ustalarıdır.

Howling Bansheeler iyi eğitilmiş, hafif zırha sahip kadın savaşçılardır. Çok hızlıdırlar, çok çeviktirler. Birçok Eldar onların bu özelliklerinin savaş tanrısı Kaela Mensha Khaine’den geldiğine inanır.

Banshee’nin Shuriken Pistol ve Power Sword’ünün yanı sıra, aynı zamanda özel Banshee Maskesi kullanırlar. Bu maske onların en ölümcül silahıdır. Giyen kişinin ses tonunu güçlendiren bu maske, Bansheelerin çığlığının düşmanı felç etmesini sağlar.

ÖZELLİKLER

  • Yakın dövüşte çok güçlü
  • Vasat crowd control

YETENEKLER

Fleet of Foot (Pasif) : Webway Gate’in yakınlarında Bansheelerin hızını ve Battle Focus dolumunu hızlandırır.
Battle Scream (Pasif) : Yakın dövüş esnasında Bansheeler çığlıklarıyla düşmanın hızını düşürür.
Quick Strike (Geliştirilebilir) : Howling Bansheeler düz bir çizgide ilerleyerek karşılarındaki düşmana hasar verip yere düşürür.

OYNANIŞ

Howling Bansheeler Eldar ordusunun vazgeçilmezlerindendir. Özellikle Webway Gate’in yakınlarındayken normalden daha hızlı olmaları ve düşmanlarını yakın dövüşe zorlamasıyla, Howling Bansheeler daha çok saldırgan bir oynanışa müsaittir.

Tek bir Banshee ekibini savaşa göndermek büyük bir hata olabilir ancak çok sayıda Banshee ekibi savaşta büyük bir fark yaratabilir. Dawn of War III geliştirici ekibinden birinin stratejisi 4 Banshee ekibini hazırda tutup Quick Strike özelliklerini aynı anda kullanarak rakibi ezmek üzerine.

Yakın dövüşte çok güçlü olsalar da savaş alanında çok uzun süre kalmaları yanlış bir karar olur. Tüm diğer Eldar birimlerinde olduğu gibi Battle Focus’ları düştükçe aldıkları hasarlardan daha çok etkilenmeye başlarlar. O sebeple Bansheeler özellikle vur-kaç taktiğine odaklanmalıdır.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Age of Empires II 5.2 Yaması https://t.co/ic3Ae18yf9 https://t.co/DsfHtjP7JT
Total War: Warhammer - Isabella von Carstein https://t.co/E9x6FXj4Yd https://t.co/24SvldqIZw

Strategyturk Flickr