Hearts of Iron IV’te 1.10 “Collie” Yaması ve Eğitim Klipleri

Hearts of Iron IV geliştirici günlüklerinde bu hafta 1.10 yamasından ve yeni Eğitim Klipleri özelliğinden bahsediliyor.

Herkese merhabalar, eklenti çıkışına bir gün kaldı. Umuyorum ki hepiniz Battle for the Bosporus’u beğenirsiniz. Bugün sizlere yama notlarını paylaşıp ücretsiz olarak oyuna eklediğimiz bazı şeylerden ve yaptığımız çeşitli deneylerden bahsedeceğim.

1.10 “Collie” Yama Notları

thumbnail.png

Heavy Cruiser Pack artık ücretsiz

Colonel Edition’u satmayı bıraktığımızda, bu editiondaki kozmetiklerin birçoğunu yeni zırh paketlerine aktardık. Bu esnada Heavy Cruiser paketini aktarabileceğimiz bir yer olmadığı için, önümüzdeki güncellemeyle birlikte bu paketi ana oyuna eklemeye karar verdik. Bu paket 3 boyutlu olarak aşağıdaki gemi modellemelerini içeriyor:

  • Fransa – Algerie
  • ABD – Baltimore
  • İngiltere – Exeter
  • Sovyetler – Kirov
  • Japonya – Mogami
  • Almanya – Prinz Eugen
  • İtalya – Trieste

Deneyler

Hearts of Iron IV yeni oyuncuların ısınmakta zorluk yaşayabildiği bir oyun ve bu durum pek değişecek gibi gözükmüyor. Yine de özellikle yeni oyuncular için bir şeyler yapabileceğimizi düşündük. Eğitim modunu geliştirmekten, oyun içerisinde bilgiyi daha iyi aktarmaya kadar çok sayıda fikre sahibiz fakat bunların büyük bir kısmı gelecekte yaşanabilecek şeyler. Şimdilik sizlere Paradox Arctic’teki deney grubumuzun bir süredir üzerinde çalıştığı bazı şeylerden bahsedeceğim.

Anlatacağımız sistemi önümüzdeki haftayla birlikte sadece bazı oyuncularda aktifleştireceğiz. Dolayısıyla bunları bir başka arkadaşınızda görmediğinizde paniğe kapılmayın.

Peki bu sistem tam olarak nedir? Oyundaki çeşitli bildirimlere küçük video klipler hazırladık. Bunlara oyun içinden de bir menü aracılığıyla erişebiliyorsunuz. Burada henüz tüm içerikler ele alınmış değil, ancak yeni oyuncuların işine yarayabilecek noktaların üstüne gidilmiş durumda ve olumlu yönde iş yaptığını görmemiz halinde, herkeste aktif olacak bir biçimde yeni klipler ekleyebiliriz.

Aşağıda bu sistemin nasıl işlediğine dair ekran görüntüleri bulunuyor.

1602622933726.png

1602623025795.png

1602623057297.png

Yamanın ve eklentinin yarın akşam saatlerinde çıkmasını bekliyoruz fakat hala 2020 senesinde olduğumuz göz önünde bulundurulursa, ne olacağını şimdiden net bir şekilde kestirmek o kadar da mümkün değil.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv