Imperator’da 1.4 Yamasındaki Diğer Değişiklikler

Imperator: Rome geliştirici günlüklerinde bu hafta oyunda 1.4 yamasıyla yapılan küçük değişiklikler ele alınıyor.

Herkese merhabalar, 1.4 Archimedes’in çıkışına bir hafta kaldı ve hem yamayla hem de eklentiyle oyuna dahil edilecek birçok içeriği sizlere tanıtmış durumdayız. Henüz bahsetmediğimiz unsurların başında geniş kapsamlı denge değişiklikleri geliyor, bunları önümüzdeki hafta paylaşacağımız yama notlarında tam olarak inceleyebileceksiniz lakin gelin oyunda büyük etkilere sahip olacak bazı değişiklikleri birlikte inceleyelim.

Artık herkes aynı teknoloji seviyesinde başlamıyor.

Bazı Yunan devletleri, Diadokhlar ve bazı diğer devletler komşularından daha ileri teknolojide oyuna başlayacaklar.

Altbirim yerleşiminde önemli değişiklikler yapıldı.

Yük hayvanlarının oyuna eklenmesiyle birlikte muharebelerdeki birim yerleşimlerinde değişikliklerde bulunduk. Artık birimleriniz kanat/ikincil/birincil tercihlerine göre daha tahmin edilebilir noktalarda yer alıyorlar. Buna ek olarak artık muharebedeki tüm savaşan birliklerin ortadan kaldırılması durumunda özel bir “ikmal aşaması” bulunuyor, bu aşamada muharebeyi kazanan taraf düşman yük hayvanlarından yararlanıyor.

Sadakat etkileri sadakat sistemindeki değişikliklerle uyumlu hale getirildi.

Bundan net bir örnek vermek kolay değil ancak etkisini oyunda göreceksiniz. Güçlü ve sadakatsiz birlikler size daha fazla sorun çıkartacak, bu da sadakat kontrolünü oyun genelinde daha önemli bir hale getirecek.

Kaleler artık daha kolay kuşatılıyor.

Gıda ikmali kuşatmalarda savunan tarafa büyük bir avantaj sağlamıştı, bu durum halen devam ediyor ancak kuşatmalarda aşamaları 25 güne indirip kale seviyesi başına gereken asker miktarını 5k’dan 4k’ya indirdik. İyice geliştirilmiş bir kaleyi kuşatmak halen oldukça zorlu.

Yeni Miraslar

Archimedes yamasıyla birlikte Yunan devletlerine yaklaşık 30 yeni miras eklendi. Aşağıda bunlardan bazılarını görebiliyorsunuz:

pasted_image_0.png

Tek tanrılı dinler artık domuz bıçaklamıyor.

Tek tanrılı dinlerin istikrar yükseltirken kullandıkları butondaki hem görsel hem de ses efekti değiştirildi. Bu yamanın din odağı tek tanrılı dinlerle ilgilenmek için bize iyi bir fırsat sundu.

Nüfus Kaynak Değişiklikleri

Oyunda vergi geliri özgür kişilerle kölelere bölüştürülmüş bir şekilde artık eskisine nazaran daha düşük miktarlarda olacak. Vergi gelirinin büyük bir kısmını köleler sağlamaya devam ediyor. Vatandaşların araştırma üretimi ideal araştırma oranına ulaşılmayı daha kolay hale getirmek için arttırıldı.

Din Dönüşüm Hızı düşürüldü.

Dinde yapılan diğer değişikliklerle uyumlu bir biçimde taban din dönüşüm hızı (ve politikalardan kazanılan hız) azaltıldı. Bu hem yeni mekanikleri denemeyi teşvik ediyor, hem de antik çağın senkretik yapısını öne çıkarıyor.

Yeni Yükleme Ekranı

Tüm oyuncular Siraküza kuşatmasını betimleyen yeni bir yükleme ekranına sahip olacak.

pasted_image_0.png

Önümüzdeki hafta yama notlarıyla karşınızda olacağız, takipte kalın.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

18:00'da Imperator: Rome Magna Graecia ön gösterimiyle yayında olacağız: https://t.co/dEkfLjgjDK https://t.co/asuHLCTTXt
Crusader Kings III'te Örgütleşmeler ve İç Savaşlar #ck3 https://t.co/SfKA5Etuae

Strategyturk Flickr