Panzer Corps 2’de Eklenti Duyurusu: Yeni Mihver Operasyonları

Fields of History geliştirici günlüklerinde bu hafta duyurulmuş olan Yeni Mihver Operasyonları eklentisinden bahsediliyor.

Panzer Corps 2 hatırlayabileceğiniz gibi 2 Mayıs’ta çıkmıştı. Çıkıştan beridir sadece güzel eleştiriler almadık, panzerlerine atlayıp klasik İkinci Dünya Savaşı oynanışını yeni ve harika bir oyun motoru ile deneyimlemek için yanıp tutuşan binlerce oyuncuya da ulaştık.
Oyunun çıkmasıyla beraber aynı zamanda Field Marshal Edition sahibi oyuncuların erişebileceği ilk iki eklentimizi tanıtma fırsatına da sahip olduk.

Ve en sonunda, oyunumuzun ilk iki eklentisinin detaylarını paylaşmaya hazırız. Namı diğer yeni Mihver Operasyon Kampanyaları!

Yeni Mihver Operasyonları: 

Panzer Corps 2 duyurulduğundan beridir yeni bir Büyük Kampanya oyuncularımızın en sık dile getirdiği isteklerdendi. Bunu bekliyorduk elbette. Malum Büyük Kampanya eklentileri asıl oyunun en popüler eklentileri idi. Her zaman topluluğumuzun istekleri önceliğimizdir. Mihver Operasyonları da sizin istekleriniz doğrultusunda eklediğimiz bir özellikti. Bu arada kısaca hatırlatayım, bütün kampanyalar iç içe geçebilecek. Yani devasa, ve potansiyel olarak yüzden fazla farklı, kampanya oluşturabileceksiniz.

Panzer Corps 2’deki Wehrmacht Kampanyası oyunun temel mekaniklerini tanıtan, çoğu oyuncu için eğitici ve zevkli bir giriş kampanyasıydı. Ama kusursuz değildi. Mesela siz, yani topluluğumuzun, şikâyet ettiği bazı şeyler vardı: Görev brifinglerinin eksikliği, zaferin derecesi, tarihsel kahramanlar ve çeşitlendirilmesi gereken hedefler. Kısacası, bazı oyuncular kampanyanın hikâye anlatımı ve tarihsel olayları yansıtış biçimini eksik bulmuştu.

Mihver Operasyonları yukarıdaki bütün sorunları halledecek. Çok daha fazla hikâye ögesi ve ilginç karakterler ile karşılaşacaksınız. Ayrıca oynanış özellikleri, bölüm tasarımı, yan görevler ile ödülleri ve daha fazlası hakkında bir sürü yenilikler göreceksiniz. Ayrıca yapay zekâ da aynı kalmayacak, yapay zeka rakibinizden tatsız sürprizler görmeye hazır olun!

Orijinal Panzer Corps’un Büyük Kampanyası 1939 – 1945 yılları arasında, tam 144 okkalı senaryoyu içinde barındırıyordu. Hedefimiz yeni Mihver Operasyonları için daha büyük ve daha iyisini yapmak. Buna rağmen Panzer Corps eklentileri bir sürü tarihsel bölgeyi içinde bulunduracak. Bunlardan bazıları ki hiç gitmediğimiz yerler, daha önce hiç savaşmadığınız muharebeler olacak. İnanmadınız mı? Okumaya devam edin.

Field Marshal Edition sahibi oyuncularımızın erişebileceği ilk iki eklentimizi Mihver Operasyon Zincirine bağlanacak iki tane halka gibi olacak.

Yeni başlayanlar için bu sefer Polonya’ya girmeyeceğiz. Mihver Operasyonlarının ilk kampanyası İkinci Dünya Savaşı’nın biraz daha öncesine, İspanya İç Savaşı’nda geçecek. Ki bu eklentiye 16 Temmuz’da ulaşabileceksiniz.
Bu kampanya oyunculara asıl Panzer Corps’ta bile olmayan bir içerik deneyimi fırsatı sunacak. Ki Asıl Panzer Corps’un geniş ve göz alıcı eklenti havuzunu da unutmamak gerek.

İspanyol İç Savaşı’nda Condor Lejyonunu yöneteceksiniz. Büyük Kapmayandan da hatırlayabileceğiniz gibi İç Savaş’ın zorlu ateşinde dövülmüş tecrübeli askerlerinizi sonraki kampanyalarda da kullanabileceksiniz.

İspanya İç Savaşı Kampanyasının eşsiz ve yenilikçi bir özelliği ise yapay zekâ kontrolündeki müttefikleriniz ile nasıl iletişime geçip uyumla savaşabileceğiniz. Milliyetçi İspanyol birlikleri direkt sizin kontrolünüzde olmayacak. Ama yine de müttefiklerinize emirler verebileceksiniz. (Saldır, Savun ya da Hattı koru gibi)  Yani müttefiklerinizin hareketleri stratejinizle çok daha fazla örtüşecek. Bu Panzer Corps Kampanyalarında daha önce görülmemiş eşsiz bir oynanış tecrübesi ile karşı karşıya geleceğiniz anlamına geliyor. Bu özellik hakkındaki geri dönüşlerinizi dört gözle bekliyoruz!

27 Ağustos’ta yayınlayacağımız bir diğer gelecek içeriğimiz ise Mihver Operasyonları: 1939

Ama tekrar tekrar söylememiz gerekirse… Daha Polonya’ya gelmedik. 1939 Mihver Operasyonları 1939’un Mart’ında başlayacak. Yakın tarihi iyi olanların da tahmin edebileceği üzere Almanya’nın Çekoslovakya’ya girişini yaşayacaksınız.

Bu senaryoda hiç de alışık olmadığınız mekanikler ile karşılaşacaksınız. Neden onlara Panzer 35(t) ve Panzer 38(t) dendiğini hiç merak etmişseniz bu senaryoda nedenini öğreneceksiniz.

Bundan sonra… Hala Polonya meselesine varamadık. Sıradaki konumuz 1939’da yaşanan başka bir muharebe. Evet tarihin akışını değiştiren cinsten. Fransa’nın Almanya’yı işgali! Merak etmeyin. Bu çatışmayı da açıklıyoruz.

Asıl Büyük Kampanya ile karşılaştıracak olursak, 1939 Polonya’sına gelene kadar hala elimizde kampanyalıştırmaya değer 20 içerik daha var.

1939 tamamlandıktan sonra, ASIL birlikleriniz yine kaydedilecek. Yani Mihver Kampanyalarının sonraki zinciri için hazır olacaklar.

Field Marshal Edition – 7 Günlük Erken Erişim 

Daha önce de değindiğimiz gibi, Mihver Operasyonlarının ilk iki zinciri 16 Temmuz ve 27 Ağustosta yayınlanacaklar. Gerçi Field Marshal Edition sahiplerine küçük bir sürpriz daha yapıyoruz.

Field Marshal Edition sahipleri iki kampanyaya da çıkış günlerinden 7 gün önce tam erişim hakkına sahip olacak!

Field Marshal Edition sahipleri 9 Temmuzda İspanya İç Savaşını, 20 Ağustos’ta da 1939 Kampanyasını indirip, kurup, oynayabilecekler.

İki eklenti hakkında da daha fazla bilgiyi; detaylı açıklamalar, senaryo listeleri, detaylar, yeni birlikler ve ekran görüntüleri ile gelecekte sizinle paylaşacağız!

Yazar: Umut Öksüz

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Sarpedon #totalwar https://t.co/vsSA5MBl8h
Europa Universalis IV'te Güneydoğu Asya Anakarası #eu4 https://t.co/sT6c45H1GI

Strategyturk Arşiv