Stellaris: Synthetic Dawn Müzikleri

Stellaris geliştirici günlüklerinde bu hafta söz Paradox’un birçok oyununun müziklerini yapan Andreas Waldetoft’ta.

2017_08_17_4-png.292438

Merhabalar, ben Andreas Waldetoft. Bir kez daha bir Stellaris eklentisi üzerinde görevlendirildim, Stellaris ve eklentileri üzerinde çalışmak her zaman hoşuma giden, ilham verici bulduğum bir şey. Stellaris’in müziklerini oluştururken öyle bir özgürlüğe sahibiz ki hiçbir zaman elimizdeki fikirler, düşünceler tükenmiyor. Benim için Stellaris müziklerini oluşturmanın zor kısmı müziğin uyumu veya melodisi değil, doğru sesi ve synth’i yakalamak.

Synthetic Dawn eklentisi için sentetik ses efektlerine öncelik vermek istedim. Bazılarında bu biraz 80’lerin 90’ların oyun müziklerini çağrıştırabilir. Müzik hatları daha tempo, daha dinamik şekilde. Tüm bunlar üzerinde uğraşırken Stellaris müziklerine ayrı havayı korumaya çalıştık ve diğer bir Stellaris müziğinden sonra Synthetic Dawn müziğinin gelmesi durumunda uyumsuz bir hava oluşmasını engellemek istedik.

Toplamda Synthetic Dawn 3 yeni parça içerecek, bu 3 parçanın toplam uzunluğu yaklaşık 18 dakika. Aşağıda bu parçalardan birini, Synthetic God’u dinleyebilirsiniz:

Bu haftalık bu kadar! Haftaya sizlere başta core sector valilerinde yapılan değişiklikler ve demokratik ülkelerdeki seçimler olmak üzere 1.8 Čapek yamasıyla birlikte yapılan ufak değişikliklerden bahsedeceğiz.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Strategyturk Ekran Görüntüsü Yarışması #strategyturk https://t.co/NM39vppFkL https://t.co/eTHuwpW96O
Anno 1800'de Yatırımcılar #anno1800 https://t.co/BK9UENDKIS https://t.co/4pn9Q45VYC

Strategyturk Flickr