Strategyturk Yeni Yazarlar ve Moderatörler Arıyor

ST Banner

Strategyturk‘te geçtiğimiz 1 yılı aşkın süre zarfında başta Europa Universalis IV, Crusader Kings II, Stellaris, Hearts of Iron IV gibi Paradox Interactive oyunları, Total War serisinin oyunları ve Firaxis’in Civilization serisinin oyunları ile ilgili her türlü Türkçe bilgiyi siz strateji oyuncularına sunduk, oyun geliştiricileriyle yapılmış önemli söyleşileri çevirdik, oyun içi oynanabilir ülkelerle ilgili tanıtımları Türkçe olarak paylaştık ve hatta bu oyunlar için paylaşılan video geliştirici günlüklerinden fragmanlara kadar bir hayli yüksek sayıda videoyu Youtube kanalımıza yükleyip Türkçe altyazı ile sizlerle paylaştık.

Herhangi bir oyun serisinin fan sitesi değil, tüm strateji oyuncuları için kurulmuş ‘strateji’ oyun sitesi olmamız vesilesiyle zaman içerisinde strateji türündeki diğer oyunlara doğru bir genişleme yapmamız gerekti ve ilk kapsamda Company of Heroes 2, Dawn of War III, Cossacks 3, Oriental Empires, XCOM 2, Halo Wars 2 gibi birçoğu yeni duyurulmuş ve güncel oyunları da takip etmeye ve bu oyunlarla ilgili Türk strateji oyuncularına Türkçe bilgi sunmaya başladık. Tüm bunların yanı sıra eski oyunların remake versiyonları olan Age of Empires II HD ve Age of Mythology EE ile ilgili bilgileri, bu oyunlara gelen eklentilerle ilgili bilgileri takipçilerimize aktardık.

Strategyturk’te tüm Türk strateji oyuncuları için büyük bir platform oluşturmak istiyoruz. Bu kapsamda üzerimize düşeni yorulmadan ve zevkle yapıp bu strateji oyunlarına dair her türlü bilgiyi Türkçe olarak Türk oyuncu topluluğuna sunuyoruz. Ancak hem sitemizde hem forumumuzda bazı hem oyuncu kitlesi hem de oyunun kendisi itibariyle strateji oyunları arasında önemli yerlere sahip olan bazı oyunlara yer verememiz bizim için aşmamız gereken büyük bir problem olarak öne çıkıyordu.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde forumumuzda yaptığımız bir yenilikle birlikte yeni bir Blizzard bölümü ve diğer bölümlerde olması uygun olmayan önemli strateji oyunlarını içeren büyük bir Diğer Strateji Oyunları bölümü açtık. Bu yaptığımız değişiklikle birlikte alt bölüme sahip büyük bölüm sunduğumuz oyun sayısı 30’a yaklaştı. Bu sayıya alt bölüm sunmadığımız ancak yine de kendi bölümlerine sahip 17 oyun/seri bölümünü dahil etmediğimizi not edelim.

Bu değişiklikle birlikte hem sitemizde hem forumumuzda takip ettiğimiz strateji oyunlarının sayısı istediğimiz seviyeye oldukça yaklaştı. Ancak sitede takip edip haberler, incelemeler ve tanıtımlar yayınladığımız, Youtube kanalımızda videolarını yükleyip Türkçe altyazı eklediğimiz, forumda ise bölüm sunduğumuz oyunların sayısı arttıkça istediğimiz kalitede bir şeyler ortaya çıkarabilmek için bizim gibi diğer strateji oyuncularının katkısına daha çok ihtiyaç duymaya başladık.

Strategyturk’e bu zamana kadar ticari bir şekilde yaklaşmadık, siteye, foruma ve sahip olduğumuz wiki sayfalarına site kurulduğundan beri reklam koymadık. Youtube kanalımızdaki videolara da reklam eklemedik. Sitemizde ve forumumuzda tamamen gönüllü bir şekilde bu topluluğa destek olan bir kadroya sahibiz ve Türk strateji oyuncuları için güzel bir platform oluşturma amacında birlikte çalışıyoruz.

Bu kapsamda sahip olduğumuz çekirdek kadroyu genişletmek istiyoruz, hem sitemizde hem forumumuzda eski/yeni oyunların bölümleri ve sayfalarında Türk strateji topluluğu için daha büyük ve daha kaliteli bir ortam oluşturmada bize yardımcı olacak bay ve bayan yol arkadaşlarına ihtiyacımız var. Strategyturk Ailesine katılacak yeni yazarlardan beklediğimiz özellikler şu şekilde:

Genel Kriterler

  • İyi derecede Türkçe kullanımı
  • İyi derecede İngilizce bilgisi
  • Strateji oyun sektörüne dair genel bilgi
  • Katkı sağlayacağınız oyuna/oyun serisine yönelik üst seviye bilgi

Strategyturk’e katkı sağlamak, Türkiye’deki strateji oyuncuları için güzel bir platform oluşmasına yardımcı olmak istiyorsanız sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Tahmin edebileceğiniz gibi yeni genişlediğimiz alanlar olan Heroes of the Storm, Hearthstone, StarCraft II, Dota 2, League of Legends gibi oyunlar için olan ihtiyacımız diğer oyunlardan daha fazla. Ancak forumumuzda bazı eski oyunların bölümlerinde de moderatör alımı mevcut.

Haber ve inceleme yazarlığı için başvuruyorsanız sitemizdeki İletişim bölümünden başvurunuzu iletebilir veya iletisim@strategyturk.com’dan bize ulaşabilirsiniz. Yazarlık başvurunuzda kişisel bilgileriniz ve yukarıda belirtilmiş genel kriterlerle ilgili değerlendirmenizin bulunması yeterlidir.

Moderatörlük için başvuruyorsanız forumumuzdaki mevcut Moderatör Alımları konusundan başvurunuzu yapabilirsiniz. Moderatör adayları 1 aylık bir deneme süreci sonrasında bölümlerinde yetkili olacaklardır. Bu 1 ay içerisinde moderatör adaylarından aday oldukları bölümlerde bir üye olarak moderatör gibi katkıda bulunmaları beklenmektedir.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'da Komünist Çin https://t.co/dfx7Y2Qq0w https://t.co/5a7Wph2mZa
Europa Universalis IV: Cradle of Civilization Çıkış Sonrası ve 1.24 Yaması https://t.co/wBbpd0NB4B https://t.co/O6gH8o6eKF

Strategyturk Flickr