Tale of the Dragon Tanrı Tanıtımları : Huangdi

D4O89Z.png
HUANGDI
Huangdi tarihte çok sayıda farklı isimle ve ünvanla bilinir, bu ünvanlar : Yu Huang Shangdi, Sarı İmparator veya Yeşim İmparator. Kendisi Tanrıların Lordu ve Cennetin koruyucusudur.
Kendisi Yuanshi Tianzun’un öğrencisiydi. Yuanshi Tianzun Cennetin Tanrısıydı ve öğrencilerine her yaş günlerinde büyü ile ilgili yazıtlar verir, Taoizm ile ilgili öğretiler verirdi. Bir süre sonra Tao’sunu güçlendirmek için Huangdi Tianzun’un eğitiminden ayrıldı. Eğitimden ayrıldıktan sonra 200 milyon yıl süre içerisinde 3200’ü aşkın sınavla test edildi. Geri döndüğünde 3000’ü aşkın sınavı geçmiş ve cennette birçok Tanrıyı yenilgiye uğratmış bir şeytanla karşılaştı. Bu şeytanı Huangdi tek başına yenmeyi başardı ve bu büyük zaferi sonrası ona Cennetin Hükümdarı ünvanı başta olmak üzere çok sayıda ünvan verildi.

 

Mistik Birim
special-c-terracotta-soldier-icon.png
Terracotta Savaşçıları : Ölmesi durumunda üretim ücretinin bir kısmı hazinenize geri döner.
Terracotta ordusu Çin’in ilk imparatorunun sadık askerleridir. İmparatorluk öldükten sonra 8000 topraktan asker ölümü sonrası hayatında İmparatoru korumak için mezarının yanında bulunur.
 

 

Tanrı Gücü
god-power-call-to-arms-icon.png
Savaşa Çağrı : Huangdi, kendinizi koruyacak kadar askere sahip olmanızın önemini bilir. Onun bu tanrı gücünü kullanarak bir alanda bulunan askerleri rastgele bir sayıda kopyalayabilirsiniz. Eğer büyük bir orduya doğru bunu kullanırsanız ya üretim ücreti az olan askerlerden çok sayıda kopya ya da üretim ücreti fazla olan mistik birimlerden az sayıda kopyalar. Kahramanlar bu tanrı gücüyle kopyalanamaz.

 

Özel Teknolojiler
  • Oracle Bone Script : Huangdi savaş akademisinden yapılan brimlerinizin çok daha ucuz olmasını ve daha hızlı üretilmesini sağlar.
  • Five Grains : Huangdi çiftçilerinize tahılların 5 sırrını öğretir, bu onların tarlayı daha hızlı eklemelerini sağlar.
  • Stone Armor : Huangdi Terracotta askerleri tarafından yayılan sisin daha fazla hasar vermesini sağlar.

 
Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te 2.0.3 Yaması #stellaris https://t.co/mTwdUYixQ4 https://t.co/ZF4899qlK3
BattleTech Temelleri: Savaş (Video) #battletech https://t.co/GOorl8oyoP https://t.co/99u4dWsDcQ

Strategyturk Flickr