Total War : Arena’ya Yeni Harita – Gergovia

Bu Galya bölgesi Arverni kabilesinin en önemli kalesi. Bu bölge aynı zamanda Sezar’ın Lejyonları ile Vercingetorix tarafından yönetilen konfederasyon arasında yapılan büyük bir muharebeye ev sahipliği yaptı. Sezar’ın üstün kuşatma taktiklerine rağmen birlikler arasındaki irtibat sıkıntısı ve kendilerine duydukları aşırı güven Roma’nın büyük zafiyatlar vermesine sebep oldu. Romalılar geri çekilmek zorunda kaldı ve Galyalılar zafer kazanmış oldu.

Sokakları ele geçirerek savaşın tadını çıkarın .Birçok bağlantı noktası ve saklanma yeri oyuncunun manevra kabiliyetini arttırıyor. Pusular kurup düşmanını tuzağa düşürebilmesini sağlıyor. Bir tarafta Roma kuşatma ordusu ve diğer tarafta Galyalı takviye birlikleriyle şehir merkezini kontrol ettikten sonra gerisi şehrin bulunduğu tepeden aşağıya düşmanı sürmekten ibaret. Unutmayın ki düşman kampına ilerlemenin tek yolu şehrin içinden geçmek değil. Şehrin etrafında ağaçlık bir bölge, düşman kampına geçiş için uygun bir zemin sağlıyor.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarında meydana gelen haber niteliğindeki gelişmeleri, oyunlardaki değişiklikleri, yeni oyun duyurularını ve daha bir çok şeyi Türkçe olarak Türk strateji oyuncularına sunuyoruz.

Strateji oyunlarına dair rehberleri, modları, multiplayer etkinliklerini ve daha fazlasını Strategyturk Forumlarında bulabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

StarCraft: Remastered - Soru Cevap #StarCraftRemastered https://t.co/1xtkENCNIh https://t.co/WituPqumoR
StarCraft: Remastered Duyuruldu #StarCraftRemastered https://t.co/xEPhcsprPw https://t.co/xlrAoe8lPQ

Strategyturk Flickr