Total War : Arena’ya Yeni Harita – Gergovia

Bu Galya bölgesi Arverni kabilesinin en önemli kalesi. Bu bölge aynı zamanda Sezar’ın Lejyonları ile Vercingetorix tarafından yönetilen konfederasyon arasında yapılan büyük bir muharebeye ev sahipliği yaptı. Sezar’ın üstün kuşatma taktiklerine rağmen birlikler arasındaki irtibat sıkıntısı ve kendilerine duydukları aşırı güven Roma’nın büyük zafiyatlar vermesine sebep oldu. Romalılar geri çekilmek zorunda kaldı ve Galyalılar zafer kazanmış oldu.

Sokakları ele geçirerek savaşın tadını çıkarın .Birçok bağlantı noktası ve saklanma yeri oyuncunun manevra kabiliyetini arttırıyor. Pusular kurup düşmanını tuzağa düşürebilmesini sağlıyor. Bir tarafta Roma kuşatma ordusu ve diğer tarafta Galyalı takviye birlikleriyle şehir merkezini kontrol ettikten sonra gerisi şehrin bulunduğu tepeden aşağıya düşmanı sürmekten ibaret. Unutmayın ki düşman kampına ilerlemenin tek yolu şehrin içinden geçmek değil. Şehrin etrafında ağaçlık bir bölge, düşman kampına geçiş için uygun bir zemin sağlıyor.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Imperator: Rome'da Askeri Birlik Türleri #imperator #rome https://t.co/GxINjVU7rM https://t.co/lHJCjEtdha
Anno 1800'de Ada Oluşturma #anno1800 https://t.co/7DHtiPXcU3 https://t.co/IQcC0vsBgb

Strategyturk Flickr