Total War : Warhammer’da Cüce Irkının Efsanevi Liderleri


THORGRIM GRUDGEBEARER
Thorgrim Grudgebearer Cüce Irkının mevcut Yüce Kralı. Thorgrim sürekli bir biçimde halkını nasıl eski ihtişamlı günlerine geri döndürebileceğini düşünüyor.

 • OBDURATE : Cüceler inatçılıklarıyla bilinirler ve dediğimdedik olmalarıyla tanınırlar, bu özellik Yüce Kral Thorgrim Grudgebearer’in komutası altındaki Cüce Lordların daha sadık olmasını sağlıyor.
 • HIGH KING : Her cüce Yüce Kralının arkasındadır, onun etrafında olan birlikler daha cesur hareket ederler ve savaş içerisinde meydana gelen olaylara daha az psikolojik reaksiyon verir, yanlarında Yüce Kralları varken saldırıları daha etkili gerçekleştirirler.
 • WALL BREAKER : Demir ve taş cüceler için toprak parçası kadar kırılgandır. Bu becerileri Yüce Kral Thorgrim’e kuşatma altına aldığı şehirlerin surlarını daha kolay geçebilmesini sağlıyor.
 • DEFENSIVE EXPERT : Thorgrim’in kuşatmalardaki ustalığı sadece saldırırken değil, savunurken de ön plana çıkıyor. Onun bulunduğu şehirler diğer şehirlere oranla kuşatma altında çok daha fazla uzun süre kalabiliyor.
 • ENQUIRING MIND : Bilge bir Kral olan Thorgrim’in zekası bütün teknolojilerde daha hızlı ilerlenmesini sağlıyor.
 • THWOPPA, THWOPPA : Thorgim alan hakimiyetinin onda olması gerektiğinin farkında, bu farkındalığı onun ordusunda bulunan bütün Gyrocopterların zırhlarının daha güçlü olmasını sağlıyor.


UNGRIM IRONFIST
Ungrim Ironfist hem Kral hem de Slayer (katil) ve kendisi yüksek ihtimalle Karak Kadrin’in son Katil Kralı olacak. Slayer olarak muharebede ona ölümü tattırabilecek en güçlü düşmana bile karşı koymaya yeminli ancak bir Kral olarak aynı zamanda halkının da güvenliği onun sorumluluğunda.

 • SLAYER KING : Son Slayer Kral olarak diğer tüm slayerlar ona destek veriyor. Bu da bu slayer birimler onların komutasındayken daha etkili saldırı yapabilmesini sağlıyor.
 • DRAGON SLAYER : Slayerlar korku nedir bilmezler, bu özellikleri onlara büyük boyuttaki birliklere karşı saldırı bonusu verir.
 • DEATHBLOW : Muharebeye olan ilgisi Ungrim’e fazladan saldırı gücü ve zırh koruması verir.
 • MINER’S INSTINCT : Ungrim madenciliği iyi bilir, bu özelliği onun ‘Forgotten Passages’ kullanarak yeraltında önünün kesilmesini engelleme şansı veriyor.
 • LORD OF THE DEEPS : Korkusuz bir lider olan ve aynı zamanda yeraltının derinliklerini en ücra köşesine kadar bilen Ungrim, ordusunun moralini yeraltında bile yüksek tutmasını başarır.
 • ALERT : Yaşadığı sayısız muharebe Ungrim’in sürekli olarak etrafını kolaçan etmesine sebep oldu. Bu özelliği onun pusuya düşürülmesi olasılığını azaltıyor.

Forumda tartışın.

Yazar: Strategyturk

Sadece #strateji

2 Yorum Yapılmış

Tartışmaya Katılın
 1. Gaul Ocak 7, 2016 | Cevapla

  Cüce ırkı oynamaya değecek kadim bir ırk. Total War ekibi bu oyunu oluştururken ırkların ne kadar önemli olduğunun farkındadır umarım.

 2. Momlak Ocak 11, 2016 | Cevapla

  Bir Atack Birde Defanse kralı olduğu gözüküyor eğlenceli olucak gibi

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Stellaris'te 2.0.3 Yaması #stellaris https://t.co/mTwdUYixQ4 https://t.co/ZF4899qlK3
BattleTech Temelleri: Savaş (Video) #battletech https://t.co/GOorl8oyoP https://t.co/99u4dWsDcQ

Strategyturk Flickr