Europa Universalis IV: Leviathan

header.jpg?t=1612886203

Eklentinin Steam sayfasına ulaşmak için tıklayın.
Eklentinin duyuruluş fragmanı için tıklayın.

Çıkış Tarihi: 27 Nisan 2021

Mücevher gibi parlayan bir başkent hayal edin, ülkenin engin kaynakları sayesinde gelişmiş, vasal ülkelerden gönderilenlerle süslenmiş… Geniş topraklara hükmeden hoyrat bir imparatorluğun değil, komşularını ve rakiplerini altın ve diplomasi yoluyla yönlendirmesini bilen güçlü ve tertipli bir devletin başkenti bu. Europa Universalis IV: Leviathan ile sadece hayal etmekle kalmayacak, bunu gerçeğe dönüştürebileceksiniz.
Paradox’un amiral gemisi olan Europa Universalis IV için tanıtılan bu yeni eklenti küçük ülkelerle olan oynanışa odaklanıyor. Bununla beraber başta naiplikler ve koloniler olmak üzere oyunun çeşitli alanlarında değişiklikler içeriyor. Leviathan sayesinde başkentinizi daha etkili bir şekilde geliştirebilecek, vasallarınızdan ve yeni fethettiğiniz topraklardan daha iyi faydalanabilecek, bedelini karşılamanız durumunda bölgelerdeki inşaat limitini aşabileceksiniz.

Europa Universalis IV: Leviathan aşağıdakileri içeriyor:

  • Yeni Naiplik Seçenekleri: Naip konseyleri ülkedeki en güçlü mihrakın çıkarlarını temsil edebilecek, layık olmayan hükümdarların tahta çıkışını engellemek adına görev süreleri uzatılabilecek.
  • Özelleştirilmiş Koloni Devletleri: Kolonilerinizin askeriyeye, ticarete veya özerk yönetime odaklanabilmesini sağlayacaksınız.
  • Gelişmişlik Toplama: Vasallarınızdan ve eyalet yapılmamış topraklarınızdan gelişmişlik çalıp, başkentinizi güçlendirebileceksiniz.
  • Başkent Yağmalama: Barış müzakeresinde düşman başkentini yağmalayabilecek, bu gelişmişliği başkentinize aktarabileceksiniz.
  • Altyapı Geliştirmesi: Bölgelerin altyapı kapasitesini arttırarak birden fazla fabrika inşa edebileceksiniz, böylelikle küçük devletler makul bir bedel karşılığında güç merkezi haline gelebilecek.
  • Totemizm: Totemist dinine mensup ülkeler geçmiş hükümdarlardan oluşan bir panteonu onurlandırabilecek, onların yetenekleriyle ilişkili bonuslar kazanabilecek.
  • Anıtlar: Büyük projelerle imparatorluğunuza bonuslar kazandırabileceksiniz.
  • Yeni Birim Modellemeleri: Hinduçin, Endonezya ve Polinezya ülkeleri dahil olmak üzere Güneydoğu Asya coğrafyası için yeni birim modellemeleri.
  • ve daha fazlası: Düşman bölgelere hızlı işgal yeteneği, plütokratik ülkelerde görevli taşıma gemileri, varisinizin zamanla meşruiyet kazanabilmesi ve daha birçok özellik.

Europa Universalis IV: Leviathan, Güneydoğu Asya ve Avustralasya coğrafyalarına yeni ülkeler, kültürler ve dinler ekleyen ücretsiz bir yamayla birlikte çıkış gerçekleştirecek.
Görsel

Görsel

Görsel

Görsel

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Total War Saga: TROY'da Kerberos https://t.co/p7Wq9mS9NT
Total War Saga: TROY'da MYTHOS'a Dair https://t.co/TJkuwIwfzJ

Strategyturk Arşiv