Humankind’da Yeni Bir Serüven

Humankind için kaleme alınan ilk günlükte oyunun genel yapısına dair bazı bilgiler veriliyor.

Herkese merhabalar.

Bazılarınız yeni bir proje üzerinde çalıştığımızdan şüphelenmeye başlamıştı. Şüphelenmekte haklıydınız!

Stüdyoyu kurmamızdan beri bu oyunun hayalini kuruyoruz. Oyuna oldukça hırslı bir şekilde yaklaştığımız için hakettiği bir biçimde yapabileceğimizi düşündüğümüz noktaya ancak gelebildik. Endless Space ve Endless Legend oyunlarıyla ve sizlerden öğrendiklerimizle bu zamana kadarki en büyük ve en iyi oyunumuzu yapmaya çalışacağız.

Humankind tarihsel sıra tabanlı strateji oyunu. Bu oyunda tarihsel kültürleri harmanlayarak kendi uygarlığınızı oluşturup, halkınızı Bronz çağından Modern çağa taşıyacaksınız.

5.Screenshot_Humankind_Saint_Basil_Cathe...ties-2.png

İlk oyununuzu açtığınızda karşılaşacağınız şeyler şu şekilde:

  • Bir milyon uygarlık:İnsanlık tarihinden 60 farklı kültürü birbiriyle harmanlayabileceksiniz. Antik Mısır olarak başlayın, ardından dilerseniz Romalılara, dilerseniz Khmerlere, belki de Vikinglere dönüşün – tercih sizin. Her kültürün kendisine has bir oynanış yönü mevcut.
  • Tarihten daha fazlası:Oyun içerisinde tarihsel olaylar ve figürlerle karşılaşacaksınız, bilimsel keşiflerde bulunacak, dünyanın harikalarıyla karşılaşacaksınız. Halkınızın inanışlarını şekillendirip diğer oyuncularla yüzleşeceksiniz. Verdiğiniz her karar hikayenizi daha anlamlı hale getirecek.
  • Bir neslin gözünde:Önemli olan vardığınız yer değil, o yere vararkenki serüveniniz. Oyundaki her başarınız, verdiğiniz her karar, kazandığınız her muharebe İhtişam zaferine bir adım daha yakın olmanızı sağlayacak. Oyun sonunda en yüksek ihtişama sahip oyuncu kazanmış sayılıyor.
  • Taktiksel dünya:Arazi koşulları, şehir binaları, taktiksel muharebeler ve savaşlarla yeteneklerinizi sergileyin. Şehriniz için kuşatılması zor iyi bir arazi seçmek sizin elinizde. Okçularınızı ormanlık arazide konuşlandırarak süvari saldırılarından kaçınabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz zamanlarda müttefiklerinizi yardıma çağırarak bir anda topyekün girilen bir dünya savaşına sebep olabilirsiniz.

Tüm bunlar buzdağının görünen yüzü, bu serüvende ilerledikçe sizlerle yeni bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz. Oyun 2020 senesinde çıkacak, oyunun Steam sayfasına buradan, oyunun resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Endless serisinde çalışmaya halen devam ediyoruz ve bazı heyecan verici çalışmalar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlıyor. Bunlardan birisi Endless Space 2 için hazırladığımız yeni ana eklenti, bu haberi kaçıranları buraya alalım.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Victoria 3'te Binalar https://t.co/FdU0gz5IJe
Stellaris'te Tür Paketleri ve Denge Değişiklikleri https://t.co/Jp2EvKU7Op

Strategyturk Arşiv