Total War: THREE KINGDOMS – Furious Wild

Total War: Three Kingdoms’ın yeni genişleme paketi The Furious Wild 3 Eylül 2020’de çıkacak.

The Furious Wild Genişleme Paketi’nin çıkışıyla birlikte Total War: Three Kingdoms’ın haritası ve zaten zengin olan karakterlerine ilk genişleme paketi geliyor. Güney Çin’in etrafındaki balta girmemiş ormanları ve bununla birlikte ürkütücü Nanman kabilelerini ziyaret edin. Güneyin kabilelerini birleştirecek misiniz?

The Furious Wild; Three Kingdoms haritasını genişletmenin yanında yeni Nanman kültürünü içerir, ana oyun fraksiyonlarına, birimlerine ve oynanış tarzlarına çeşitlilik ekler:

 • Her biri kendine has mekaniklere sahip 4 yeni oynanabilir fraksiyon, Güney Çin’e yerleşmiş olan toplam 19 yeni fraksiyon.
 • Heyecan verici ve dehşetli hayvan birimlerini de içeren 25’ten fazla yeni birim.
 • Yeni acımasız karakter görseli.
 • Tamamlanması için görev gerektiren kilit taşı teknolojileri içeren yeni Nanman’a özel teknoloji ağacı.
 • Yeteneklerin kilidini açmak için kullanılan becerilerle birlikte tamamen yeni karakter ilerleme tarzı.
 • Nanman kültürü için seslendirilen özel görevler ve hikaye olayları.
 • 190 ve 194 başlangıç tarihlerinde oynanabilir.

Units_Battle_GIF.gif?t=1597761767

Güney Çin’in balta girmemiş ormanlarında bu zamana kadar karşılaşmamış güçler hareket halinde. Nanman’ın farklı kabileleri yüzyıllar boyunca ayrı kaldı fakat artık yeni bir lider ortaya çıkarak onları ne olursa olsun birleştirmeli.

Meng Huo, Kral Mulu, Leydi Zuong ve Kral Shamoke’nin şanlı savaşçıları yanan gürzlerden ve üfleme borularından, saygıdeğer fillere ve kaplanlara kadar özel muharebe metodlarını beraberlerinde getiriyor. Ayrıyken savunmasız olsalar bile birlikteyken durdurulamazlar.

Yeni oynanabilir Nanman fraksiyonlarından biri olarak Zhuge Liang ve meşhur Güney Seferi’yle karşılaşmadan önceki yıllarında oynayın. Three Kingdoms haritasının yeni alanlarını keşfederken Güney kabilelerinin kudetini tecrübe edin. Bu özel savaş lordlarını birleştirip şanlı Han Hanedanı’yle boy ölçüşebilecek misiniz? Yoksa balta girmemiş ormanlardaki savaşlar yeni kurduğunuz bağlılıkları kötü mü etkileyecek?

Meng Huo

Meng Huo, Nanman kabilelerinin kademelerinde yükselerek sert ama inatçı liderliğiyle ün kazandı. Arkadaşlarına sadık ama düşmanlarına gelince merhametsizdir. Azmi ona bela getirdiği kadar başarı da getirir. Meng Huo aklında tek bir hedefle -Nanman kralı olmak- hükmünün alevlerini yayabilmek için komşularına bakmalıdır.

Krallar Kralı

Meng Huo ya ittifak kurarak ya da yok ederek başka bir Nanman fraksiyonunu ele geçirdiğinde geçici bonuslar kazanır. Bu bonuslar üst üste eklenerek Meng Huo’ya istediği krallığı şüphesiz getirecek olan momentumu yaratabilir.

Özel Birimler

 • Nanzhong Şampiyonları: Olağan kalkanlı piyadeden daha üstündür. Atılan menzilli silahlara karşı cephe hattınızı bir kaya gibi sağlam tutmakta harikadır.
 • Nanzhong Filleri: Davulcular bu muazzam fil birimlerinin üzerinde otururlar, yakındaki birimlerinize pasif güçlendirmeler veren ritimler çalarlar. Onları cephe hattını kasıp kavurmak için kullanın ya da birimlerinize destek sağlamak için onları geri çekin.
 • Nanzhong Mızrakçıları: Bu mızraklıların giydiği göz alıcı hintkamışı zırhlar, onlara atılan her serseri menzilli silaha karşı savunma sağlar. Bu sayede, gelmekte olan atlı düşmanlara odaklanmakta özgür olurlar.

Heroes_Ambush_GIF.gif?t=1597761767

Leydi Zhurong

Ateş tanrısının soyundan gelen Leydi Zhurong muharebeye katıldığında, kızılca kıyamet kopar. Kolay öfkelenir ve demirden bir iradeye sahiptir. Topraklarını genişletmeye ve yolundaki her engeli kaldırmaya çalışır. Tutkusuyla rekabet etmek imkansız gibi görünür fakat müttefikler düşündüğünden de yakında.

Ateş Tanrıçası

Mevsimler boyunca, Leydi Zhurong Ateş Tanrıçası mekaniği için puan toplar. Yeteri kadar puan toplandığında oyuncular Vahşi Ateş bonusunu etkinleştirebilir. Bu müthiş bonus muharebede birimlerini neredeyse yenilmez yapar. Bonus etkinleştirildiği mevsime göre değişir ve bu güçlü etkiler birkaç tur sürer. Vahşi Ateş tükendiği zaman Leydi Zhurong kısa süreliğine savunmasız kalır ve bir zayıflığa sahip olmadan tekrar savaşması için iyileşmesi gerekir. Bu nedenle genişlemenizi iyi zamanlayın.

Özel Birimler:

 • Kaplan Savaşçıları: Bu baltalı savaşçıların bir avantajları vardır: kaplan yoldaşları. Bu kaplanları düşmanlarınızı öldürmeden önce korkutmak için kullanın.
 • Alevin Takipçileri: İki elli bir gürzden daha iyi olan nedir? Yanan bir iki elli gürz. Bu ateşli birimi mümkün olduğunca çok cephe hattı muharebesinde kullanın ve zaman içinde hasar veren etkileri kaosa neden olurken izleyin.
 • Kaplan Sapancıları: Kaplanlar düşmanınızın hattını bozarken bu sapancılar kaçmayı başaran düşmanların önünü keser.

Kral Mulu

Hayvan krallığının bir dostu olan ama insanlara yabancı olan Kral Mulu, Güney’in balta girmemiş ormanının çalılıklarında dolaşır. Hayvanlar aleminde vakit geçirmek ona çok sayıda avantaj kazandırmıştır, özellikle de maiyetindeki şanlı filleri. Mulu artık akrabalarıyla yüzleşmeli. Peki gururu gelecek dostluklarının önüne geçecek mi?

Gurur ve Ayin

Ne derler bilirsiniz, “Gurur daima ayinden önce gelir.”. Bu Mulu için tam anlamıyla doğru. Seferi boyunca muharebelerde yendiği karakterlerin rütbesine göre Gurur biriktirir. Fraksiyonunuz hayvan birimleri için ulaştığınız Gurur miktarına göre kârlı bonuslar kazanır: birim kapasitesinde artış ve askere alım maliyetinde düşüş gibi. Mulu, belirli aralıklarla ruhsal ayinlerde yer alıp fraksiyonuna değişik bonuslar vermek için elementlerden yardım ister.

Özel Birimler:

 • Güney Filleri: Cephe hatlarında güçlü bir etkisi olan fillerden ve sırtlarında onlara eşlik eden becerikli sapancılardan oluşan küçük bir grup.
 • Savaş Filleri: En iyi düşmanlara hücum etmek için kullanılan daha ağır zırhlı fil birimine de sapancılar eşlik eder.
 • Vadi Savaşçıları: Bu cephe hattı savaşçıları fillerden kaynaklanan kıyımı iki ellerinde de bulunan silahlarla temizlemeye hazırdır.

Mulu_Elephant_GIF.gif?t=1597761767

Kral Shamoke

Shamoke’nin kökenleri kontrol ettiği yoğun balta girmemiş ormanlar kadar kasvetli olabilir ama güç arzusu tamamen Nanmanlıdır. Beş vadinin hakimi olarak bazı kabileler ona bağlılığını bildirmiştir fakat çoğu onun hakkında temkinli davranmaktadır. Han Hanedanı’nın ona olan ilgisi şüphesini daha da derinleştirmiştir. Rekabetin iki tarafında da bulunan Shamoke sadakatının hangi tarafta olduğunu seçmelidir. İki seçimin de bedeli olacaktır.

Birleşme Emri

Shamoke’nin asıl amacı Nanman’ı kendi hükmünde birleştirmektir. Bu yüzden fraksiyon mekaniği oyuncunun hangi birleştirme tekniğini seçtiğine göre ona bonuslar verir. İster fethedin, ister boyun eğdirin ister reform yapın, tarafınıza çektiğiniz takipçiler için ödüllendirileceksiniz.

Özel Birimler:

 • Vadinin Kudreti: Ölümüne yakın savaşırken büyük bonuslar alan hızlı ve iki elli baltalı piyade, düşmana boyun eğdirmek için onları çevreleyip hücum ederlerken izleyin.
 • Wuling Sapancıları: Bu çevik ve kısa menzilli birimler potansiyel arazi cezalarından kaçınabilir. Bu onlarıın hızlıca kaçınabilecekleri ve düşman birimlerini yıpratabilecekleri yoğun balta girmemiş ormanlarda çarpışmak için idealdir.
 • Wuling Savaşçıları: Darbelerin en büyüğüne dayanacak kadar sağlam sağlıkla saldırgan savaşçılar. Bu savaşçılar en güçlü kahramanlarla karşılaştıklarında en iyisini yaparlar.

Yazar: Ali Alper Duman

Yayın Direktörü @ Strategyturk

Yorumla

STRATEGYTURK

Strategyturk'te strateji oyunlarından haberleri, yama notlarını, geliştirici günlüklerini ve daha birçok içeriği Türk strateji oyuncularına Türkçe bir biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda yeni çıkan strateji oyunlarının ve eklentilerinin incelemelerini yapıyor, bu oyunlara dair sürekli olarak içerik oluşturuyoruz.

Sosyal medya sayfalarımızı takip ederek strateji oyunlarındaki gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

STRATEGYTURK TWITTER

Hearts of Iron IV'te İkmal Sistemi ve Demir Yolları https://t.co/NdlZbDMOT2
Strategyturk Crusader Kings III Türkçe Yama 1.3 (%100) Çıktı https://t.co/7eGbRmFjJs

Strategyturk Arşiv